Найкращі інтереси дитини-мігранта аж ніяк не можуть бути дотримані під вартою: тема зустрічі представників України та Молдови

Цього року Харківський інститут соціальних досліджень долучився до кампанії #CrossborderChildhood, яку запустив АДЦ «Меморіал». Суть кампанії полягає в захисті прав дітей-мігрантів в регіоні Східної Європи та Центральної Азії і зупинити практику імміграційного позбавлення волі дітей у закритих закладах.

17 жовтня наша організація відвідала черговий захід кампанії, присвячений розробці нових алгоритмів повернення дітей-мігрантів в країну їх походження, при яких будуть дотримані найкращі інтереси дитини. Зокрема, мова йшла про розробку та укладання угоди між Україною та Молдовою.

На заході були присутні представники Міністерства соціальної політики України, Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, Уповноважений з прав дитини Молдови, співробітники місцевих органів влади, представники громадянського суспільства обох країн.

Зустріч проходила у приміщенні приймальника-розподільника для дітей ГУНП в Харківській області. Ірина Даніліна, начальниця ПРД, провела екскурсію по закладу, окресливши умови перебування та розповівши про категорії дітей, які частіше всього поміщуються у приймальник. З початку 2019 року у закладі перебувало 15 дітей з різним строком тримання. На момент візиту дітей на утриманні не було.

Під час круглого столу вдалося обговорити ключові моменти угоди між країнами. За основу був взятий принцип найкращих інтересів дитини, який полягає у найскорішому виявленні дитини-мігранта, забезпеченні реалізації основних його прав, таких як право на безпечні та задовільні умови перебування, право на медичну, психологічну та юридичну допомогу, право на освіту та інші та гуманному узгодженні прийняття рішення щодо повернення дитини до країни походження, враховуючи всі аспекти його подальшого життя.

Більше інформації про кампанію можна дізнатися за посиланням. 

 

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30