В Ізюмській ОТГ буде проведений аналіз потреб внутрішньо переміщених осіб

8 жовтня 2019 року Харківський інститут соціальних досліджень відвідав Ізюмську ОТГ, де планується реалізація проєкту «Розробка інструменту аналізу потреб внутрішньо переміщених осіб». Ізюмська ОТГ – новостворена громада, яка об’єднує м. Ізюм і 4 села, які знаходяться неподалік. Наразі в ОТГ зареєстровано близько 7 з половиною тисяч ВПО при загальній кількості населення 48 447 осіб, що складає близько 16 %, що більше, ніж в середньому по Донецькій (11,78 % ВПО від загальної кількості населення) та Луганській (12,53 % ВПО) областях.

В ході візиту голова ОТГ Валерій Марченко зазначив важливість створення такого інструменту, адже потреби переселенців згодом змінюються і при плануванні заходів з інтеграції ВПО, а також системи надання соціальних послуг для них необхідно орієнтуватися на актуальні дані та нагальні проблеми цієї категорії громадян.

Голова Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради Надія Петрова розповіла про їхні ініціативи щодо інтеграції ВПО у громаду. Так, у 2019 році прийнята Міська програма підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2019-2020 рр. із бюджетом 36552,48 тис. грн. Окрім того, потреби у соціальних послугах, в тому числі і переселенців, періодично вивчаються за допомогою міні-опитувань, які проводять соціальні працівники при роботі з клієнтами.

Експерти ХІСД разом із представниками місцевої влади дійшли згоди щодо апробування створеного інструменту оцінки потреб ВПО на території Ізюмської ОТГ. Наразі проєкт знаходиться на етапі обговорення анкети для опитування внутрішньо переміщених осіб, планується проведення польового етапу дослідження.

Проєкт «Розробка інструменту аналізу потреб внутрішньо переміщених осіб» реалізовується в межах гранту, наданого проєктом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень»

 

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30