Прес – клуб з питань попередження катувань та жорстокого поводження у Харкові

У своїй доповіді Денис Кобзін, директор Харківського інституту соціальних досліджень, вказав, що в 2012 році держава зробила суттєву роботу, яка з часом повинна привести до поступового поліпшення ситуації в місцях несвободи. Так, прийняття нового КПК збільшує гарантії безпеки затриманих у міліції і скорочує кількість осіб, що поміщаються в місця несвободи. У 2012 році МВС вперше звернулося до оцінки громадської думки як методу оцінки своєї діяльності, і ця діяльність отримала своє продовження в регіональних ініціативах. Були певні кроки в напрямку гуманізації і з боку пенітенціарної служби – відомство стало дещо більш відкритим для ЗМІ, сприяло візитам громадськості в колонії та СІЗО.
Також Кобзін високо оцінив створення національного превентивного механізму (НПМ) протидії тортурам і жорстокому поводженню, який розпочав свою роботу при Омбудсмані. Робота НПМ вже сьогодні дозволила виявити ряд проблем у місцях несвободи і почати роботу з їх усунення. Серед таких проблем експерт вказав: недоступність медичної та правової допомоги, неефективність і залежність системи розслідування випадків насильства і тортур.
Специфічною проблемою для міліції є поширеність тіньових затримань, відсутність незалежної медичної експертизи у разі насильства в міліції.
До специфічних проблем департаменту були віднесені перенаселеність слідчих ізоляторів, погані умови утримання в процесі конвоювання (спецвагони, автозаки), поведінка тюремного спецназу, ігнорування потреб вразливих груп (жінки, діти, інваліди, ВІЛ-інфіковані, наркозалежні).
У той же час, Кобзін висловив думку, що робота національного превентивного механізму за участю громадськості дозволить своєчасно виявляти і усувати ці та інші проблеми, з якими зіштовхуються люди в місцях несвободи.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30