Презентація проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції»

20 лютого 2013 року в Офісі Ради Європи відбулася зустріч – презентація для партнерів з недержавних громадських організацій нового проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції», який фінансується МЗС Данії. На зустрічі були присутні: координатор проекту від РЄ Леонід Антохі, міжнародні експерти Ерік Сванідзе, Джеремі МакБрайд, Лорена Бахмайер, Мікаель Лінгбо та радник з правових питань Божена Маланчук. Громадські та міжнародні організації були представлені Міжнародною Амністією в Україні, Центром політико-правових реформ, Громадським захисником, Центром суддівських студій та Харківським інститутом соціальних досліджень. Серед завдань 30-ти місячного проекту необхідно виділити такі:
1. Сприяння практичному застосуванню нового Кримінального процесуального кодексу і розвитку нової інституційної ролі та потенціалу прокуратури.
2. Надання правової експертної допомоги і сприяння у розробці нового Закону України «Про Генеральну прокуратуру» у відповідності до нового КПК ті інших відповідних законів, включаючи розробку Закону України «Про національне бюро розслідувань», підзаконних нормативних актів щодо функціонування прокуратури та надання допомоги у їх практичному застосуванні.
3. Розвиток потенціалу працівників прокуратури та інших ключових груп правників у застосуванні європейських стандартів у повсякденній роботі на базі нового КПК, а також моніторинг процесу їх застосування шляхом здійснення періодичних оглядів прокурорської практики.
Серед заходів основної діяльності найбільш релевантними для участі громадських організацій можна назвати такі:
1. Організація тренінгів і освітніх програм для прокурорів та інших ключових груп правників щодо європейських стандартів у сфері кримінальної юстиції, в тому числі шляхом надання експертних висновків, практичного застосування експертних висновків щодо прийнятих законів, підзаконних актів та інших внутрішніх документів
2. Підготовка, видання та поширення українською мовою відповідних матеріалів щодо підготовки та нарощення потенціалу застосування європейських стандартів, включаючи практику Європейського суду з прав людини, законодавчої експертизи, наукові дослідження, навчальні посібники, модулі і брошури.
3. Здійснення обміну досвідом серед колег під час експертних нарад і консультацій, в тому числі на високому рівні, з ключовими особам, відповідальними за прийняття рішень, фахівцями у сфері права, надання експертних висновків щодо прийнятих законів, підзаконних актів та інших нормативних документів.
В свою чергу ХІСД зауважив про багаторічний досвід співпраці із різними програмами Ради Європи з навчання європейським стандартам прав людини в правоохоронній діяльності і готовності продовжувати таку співпрацю. Також жваву зацікавленість експертів Ради Європи викликало дослідження ХІСД «Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки», яке в умовах запровадження нового КПК стало основою розробки нових критеріїв оцінки діяльності міліції.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30