Візит НПМ до відділу КМСД Печерського РУ ГУМВС України в Києві

20 лютого 2013 року відбувся візит НПМ до відділу кримінальної міліції у справах дітей Печерського РУ МВС України в місті Києві.
У візиті взяли участь Представники Уповноваженого ВР України з прав людини та голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.
У ході візиту були виявлені проблеми із доступом до приміщення, де знаходиться відділок (наявність кодового замка на дверях під’їзду, відсутність таблички із назвою установи), а всередині були відсутні стенди із правовою інформацією для неповнолітніх та їхніх батьків чи опікунів.
На момент візиту дітей у відділку не було.
Начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей Печерського РУ УМВС в Києві пояснив, що неповнолітніх, які підозрюються у скоєнні правопорушення, до відділку у переважній більшості випадків доставляють співробітники патрульної служби. Дітей там тримають не більше трьох годин, протягом яких співробітники відділку зв’язуються з їхніми батьками чи опікунами, які прибувають до відділку. В їх присутності складають адміністративні протоколи. Разом з тим було виявлено, що у разі відсутності у Києві батьків чи опікунів (наприклад, якщо неповнолітній навчається в технікумі і живе в гуртожитку) до відділку запрошують куратора або класного керівника, що незаконно.
У відділі – 10 штатних одиниць (по факту працює 7 осіб). До їх відома належить 25 шкіл на території Печерського району Києва, а також технікуми. На обліку перебуває 9 дітей. Приміщення, де знаходиться відділ, МВС орендує. Співробітники відділу скаржаться, що не вистачає приміщень, через що вони, зокрема, не можуть обладнати спеціальну «зелену кімнату», де б перебували неповнолітні.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30