Робоча нарада з питань запровадження НПМ в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

5 червня 2012 року у Офісі Уповноваженого відбулася робоча нарада з представниками міністерств та відомств, які у своїй юрисдикції мають місця несвободи. На зустрічі були присутні: Уповноважений ВР з прав людини Валерія Лутковська, Предстанвик Уповноваженого з питань реалізації НПМ в Україні, директор та провідний експерт Харківського інститут соціальних досліджень Денис Кобзін та Андрій Черноусов, керівники управлінь та департаментів Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Державної податкової служби, Державної пенітенціарної служби, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, Державної судової адміністрації, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики, Державної міграційної служби.

Відкриваючи нараду Валерія Лутковська в черговий раз акцентувала увагу на необхідності створення національного превентивного механізму з попередження катувань та жорстокого поводження у місцях несвободи в Україні. Підтвердженням намірів створити такий механізм стало створення Департаменту з питань реалізації НПМ у новій затвердженій структурі Секретаріату Уповноваженого та призначення спеціального Представника Уповноваженого Ю. Бєлоусова, а також розробка законопроекту щодо змін до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», яким передбачається внести необхідні зміни, які б остаточно закріпили повноваження НПМ у відповідності до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань.

Денис Кобзін у своїй доповіді представив учасникам наради напрацювання у галузі моніторингових відвідувань місць несвободи в Україні (досвід мобільних груп з моніторингу дотримання конституційних прав та свобод громадян, відвідування соціальних установ, пунктів для мігрантів тощо), а також особливості міжнародних зобов’язань України у галузі превенції катувань та жорстокого поводження.

Андрій Черноусов зосередив увагу на результатах інвентаризації місць несвободи в Україні, згідно із якою в Україні близько 5500 місць несвободи і у яких може утримуватися близько 1 млн. людей щороку. Також учасникам наради було роз’яснено зміст поняття «місце несвободи» та чому необхідно здійснювати превентивний моніторинг поганого поводження у таких місцях.

Результатом зустрічі стали домовленості щодо визначення відповідальних осіб по відомствах за співпрацю із Офісом Уповноваженого, а також погодження графіку візитів до установ, підпорядкованим переліченим відомствам.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30