В Ізюмській ОТГ дослідили головні потреби внутрішньо переміщених осіб

28 лютого 2020 року відбулася презентація результатів дослідження потреб ВПО в Ізюмській міській об’єднаній територіальній громаді. На заході були присутні міський голова, його заступники, начальники та керівники соціальних служб, пенсійного фонду, управління освіти, центру зайнятості, управління економіки та інвестицій та представники громадськості, які займаються допомогою ВПО.

Описуючи основні висновки дослідження, Андрій Черноусов, провідний експерт ХІСД, зазначив, що значну кількість ВПО (62,5 %) не питали про потреби, наслідком чого є дещо невірна картина потреб переселенців у місцевої влади. Це, в свою, чергу, значно обмежує планування діяльності у сфері допомоги ВПО. Разом з тим, дослідження показало, що внутрішньо переміщені особи, потребами яких цікавились, більше довіряють місцевій владі.

Більшість  представників вразливих груп ВПО, що мешкають в Ізюмській ОТГ, – люди пенсійного віку та люди з інвалідністю. Це, по-перше, визначає ключові потреби, які вони мають (безпекові, медичні, соціальні), а, по-друге, обмежує перелік програм адаптації та допомоги. Так, наприклад, програми або послуги, спрямовані на допомогу в отриманні освіти або розвитку власної справи мають бути точковими, в той час як ті, що підвищують доступ до соціальних послуг – охоплювати більше людей.

Частина потреб, які мають ВПО, схожа на ті, що мають місцеві мешканці (наприклад, потреби в медичній допомозі), але разом з тим у ВПО є специфічні проблеми, для вирішення яких знадобиться розвиток сервісів (наприклад ,юридичні потреби) або цілих програм (житлові проблеми).

Значна кількість ВПО бажала б брати активну участь як у плануванні розвитку ОТГ, так й у місцевих виборах. Фактично, це означає, що вони вже вважають себе частиною громади та готові робити свій вклад в ії життя.

У якості ключових рекомендацій були озвучені наступні:

  • Проведення регулярного вивчення потреб ВПО задля отримання актуальної інформації та розуміння масштабу та характеру проблем.
  • Збільшення зусиль, направлених на задоволення потреб переселенців у житлі.
  • Інформування та просвітницька робота щодо можливостей та переваг отримання соціальних послуг.
  • Врахування медичних потреб ВПО при плануванні розвитку медичної сфери в ОТГ.
  • Розвиток та якісне перенаправлення ВПО для отримання безоплатної правової допомоги.
  • Створення комунікаційної стратегії щодо можливостей ВПО на території ОТГ та їх участі у житті громади.

За словами міського голови, Валерія Марченка, отримані результати соціологічного опитування дають можливість тепер не тільки розуміти масштаб задоволення тих чи інших потреб переселенців, але й цілеспрямовано та обґрунтовано звертатися за ресурсною підтримкою програм для ВПО до держави та міжнародних благодійних фондів.

Проєкт «Розробка інструменту аналізу потреб внутрішньо переміщених осіб» реалізовується в межах гранту, наданого проєктом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень».

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30