RSS
новости
вход | регистрация | забыл пароль
подписаться на рассылку:

ПУБЛИКАЦИИ

Вийшов друком посібник "Полиция и права человека" (рос.)

17.05.11 | Андрій Черноусов
Вказаний посібник містить у собі повну збірку матеріалів, необхідних для проведення занять (тренінгів) с працівниками міліції, курсантами ВНЗів системи МВС України з проблем дотримання прав людини в ході оперативно - службової діяльності міліції. В посібнику також зібрані спеціалізовані міжнародні нормативні документи, які містять стандарти дотримання прав людини, наприклад як Зведення принципів застосування сили та вогнепальної зброї із підтримання правопорядку ООН. Також наведені матераіли, присвячені ситуації із дотриманням прав людини в України, включаючи права працівників міліції. Крім того, у посібнику наведено перекладені рішення Європейського суду з прав людини, які стосуються МВС України, а також класичні поліцейські справи. Видання профінансовано в рамках Спільної Програми Европейської Союзу та Ради Європи "Боротьба із жорстоким поводженням та безкарністю".
СОБЫТИЯ

Моніторинговий візит у пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства у с. Розсудів, Чернігівської області

16.05.11 | Андрій Черноусов
В рамках проекту «Інвентаризація місць тримання під вартою в Україні як необхідна передумова створення національного превентивного механізму попередження катувань» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», за погодженням Департаменту імміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України, а також за активного сприяння Чернігівського громадського комітету захисту прав людини відбувся моніторинговий візит у пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства у с. Розсудів, Чернігівської області. Метою моніторингового візиту стало визначення відповідності такого місця утримання критеріям місць несвободи: наявність периметру охорони, парканів, охорони, режиму тощо. Крім того, підставою поміщення до пункту є рішення адміністративного суду про видворення особи з території України і поміщення особи до пункту до моменту видворення. В цілому, пункт відповідає критеріям місць несвободи, які передбачені Факультативним Протоколом до Конвенції ООН проти катувань і має бути внесений до переліку місць несвободи в Україні.
СОБЫТИЯ

Інтерактивна лекція з питань дотримання ст. 3 Європейської конвенції захисту прав людини для працівників штабів та чергових частин ГУМВС України в Харківській області

20.04.11 | Андрій Черноусов
20 квітня 2011 року в рамках співпраці Інституту і ГУМВС України в Харківській області відбулася друга інтерактивна лекція з питань недопущення катувань у оперативно службовій діяльності органів та підрозділів ГУМВС України у Харківській області. Заплановані інтерактивні лекції відбуваються в рамках виконання Розпорядження МВС України від 31.03.2011 року № 329 «Про додаткові заходи щодо недопущення випадків катування та жорстокого поводження в діяльності органів внутрішніх справ», де зокрема міститься вимога про вивчення положень ст. 3 Європейської конвенції про захист прав людини, а також рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються порушення ст. 3 Конвенції. В ході лекції працівники чергових частин були ознайомлені із результатами моніторингу незаконного насильства, який здійснюється Інститутом протягом 2004-2010 рр., обговорені причини та способи зменшення кількості випадків катувань в системі органів та підрозділів МВС України, стан захищеності прав самих працівників міліції. Крім того, було розглянуто низку справ Європейського суду з прав людини проти України (Білий проти України, Самардак проти України та інш.). Лекція викликала жваве обговорення проблем дотримання прав людини, а також було обговорено стан дотримання прав самих працівників міліції.
СОБЫТИЯ

Інтерактивна лекція з питань дотримання ст. 3 Європейської конвенції захисту прав людини для працівників УБОЗ ГУМВС України в Харківській області

18.04.11 | Андрій Черноусов
18 квітня 2011 року в рамках співпраці Інституту і ГУМВС України в Харківській області відбулася друга інтерактивна лекція з питань недопущення катувань у оперативно службовій діяльності органів та підрозділів ГУМВС України у Харківській області. Заплановані інтерактивні лекції відбуваються в рамках виконання Розпорядження МВС України від 31.03.2011 року № 329 «Про додаткові заходи щодо недопущення випадків катування та жорстокого поводження в діяльності органів внутрішніх справ», де зокрема міститься вимога про вивчення положень ст. 3 Європейської конвенції про захист прав людини, а також рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються порушення ст. 3 Конвенції. В ході лекції працівники УБОЗ були ознайомлені із результатами моніторингу незаконного насильства, який здійснюється Інститутом протягом 2004-2010 рр., обговорені причини та способи зменшення кількості випадків катувань в системі органів та підрозділів МВС України, стан захищеності прав самих працівників міліції. Крім того, було розглянуто низку справ Європейського суду з прав людини проти України (Білий проти України, Захаркін проти України та інш.).
СОБЫТИЯ

Інтерактивна лекція з питань дотримання ст. 3 Європейської Конвенції про захист прав людини для працівників Слідчого управління ГУМВС України в Харківській області

15.04.11 | Андрій Черноусов
15 квітня 2011 року в рамках співпраці Інституту і ГУМВС України в Харківській області відбулася перша інтерактивна лекція з питань недопущення катувань у оперативно службовій діяльності органів та підрозділів ГУМВС України у Харківській області. Заплановані інтерактивні лекції відбуваються в рамках виконання Розпорядження МВС України від 31.03.2011 року № 329 «Про додаткові заходи щодо недопущення випадків катування та жорстокого поводження в діяльності органів внутрішніх справ», де зокрема міститься вимога про вивчення положень ст. 3 Європейської конвенції про захист прав людини, а також рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються порушення ст. 3 Конвенції. В ході лекції працівники СУ були ознайомлені із результатами моніторингу незаконного насильства, який здійснюється Інститутом протягом 2004-2010 рр., обговорені причини та способи зменшення кількості випадків катувань в системі органів та підрозділів МВС України. Також досягнуто домовленості про забезпечення всіх органів та підрозділів ГУМВС України у Харківській області літературою з проблем дотримання прав людини та діяльності Європейського суду з прав людини.
СОБЫТИЯ

Презентація результатів соціологічного дослідження "Опитування громадської думки про діяльність міліції в м. Харкові"

14.04.11 | Андрій Черноусов
13 квітня 2011 року у навчально-науковому інституті права та масових комунікацій Харківського національного університету внутрішніх справ за підтримки МФ "Відродження" відбулася презентація результатів соціологічного дослідження "Опитування громадської думки про діяльність міліції в м. Харкові". В ході презентації студентів - юристів було ознайомлено із результатами соціологічного дослідження з оцінки ефективності діяльності харківської міліції. В ході презентації було обговорені актуальні проблеми ефективності роботи міліції, існуючі вимоги харків’ян до безпечного проживання у місті. В бібліотеку Інституту було передано комплект літератури із останніми напрацюваннями ХІСД, а також літературу з правозахисту.

Мнение людей о работе милиции – критерий оценки, эмоции или профанация?

13.04.11 | Денис Кобзин
Совсем недавно, в начале апреля 2011 года на официальном интернет - сайте Главного управления внутренних дел в Харьковской области (www.police.kharkov.ua) появился онлайн - опрос, посвященный оценке деятельности милиции. Создатели интернет опросника предлагали всем желающим ответить на несложный вопрос «Как Вы оцениваете качество деятельности милиции Харьковщины?». В качестве вариантов ответа предлагалось выбрать «позитивно», «негативно» или «затрудняюсь ответить». Совершенно неожиданно опросник вызвал бурный интерес у интернет-аудитории и в течение двух дней количество проголосовавших приблизилось к трем тысячам.
ПУБЛИКАЦИИ

Громадська думка як показник діяльності органів внутрішніх справ: досвід харківського експерименту

05.04.11 | Роман Шейко
Соціологічні опитування населення як альтернативне джерело отримання інформації про діяльність органів поліції вже більше 25 років використовуються у Великій Британії та США[1]. Створення та втілення в практику діяльності органів внутрішніх справ опитувальника, який подібно Британському кримінальному огляду (British Crime Survey) стане важливим джерелом інформації про стан злочинності та ставлення населення до нього, сьогодні могло б стати новою формою оцінки діяльності міліції. Він дозволив би вимірювати кількість скоєних злочинів шляхом опитування людей про злочини, від яких вони постраждали у минулому році, охопити злочини, про які не повідомляли в міліцію.

Права дітей, що перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України

ХІСД


Звіт містить стислі результати моніторингу дотримання прав дітей, які перебувають під опікою держави та постраждали від конфлікту на сході України. У звіті представлені дані щодо умов проживання і виховання дітей в інтернатних установах, прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. 

Межа контролю. Права наркоспоживачів при контакті з поліцією

ХІСД

Публікація є звітом за результатом соціологічного дослідженн, яке присвячене проблемі забезпечення прав наркоспоживачів при контактах з поліцією.

Звіт «Соціальний захист міста Чугуїв. Результати соціологічного дослідження»

Аналіз наявної системи соціального захисту населення на рівні громади є особливо актуальним в умовах процесів децентралізації реформування соціальної сфери в Україні. У публікації представлені проблеми законодавчої бази, огляд статистичних даних, а також результати соціологічного дослідження сфери соціального обслуговування м. Чугуїв Харківської області.

Оцінка діяльності поліції Харківщини очима громадян: звіт за результатами соціологічного дослідження

ХІСД

Це дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації діяльності поліції Харківщини та довіри до неї, та було проведене ХІСД за підтримки Харківської правозахисної групи.

Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей: ситуація, фактори, особливості

ХІСД

Питання безпеки є ключовими не лише для територій України, охоплених конфліктом, але й для інших областей країни. Однак сьогоднішня ситуація далека від ідеальної: дії інститутів, покликаних гарантувати безпеку, часто розрізнені й неузгоджені; взаємодія з населенням не налагоджена, представники громад не залучені до роботи з планування й гарантування безпеки.

Моніторинг незаконного насильства в міліції (2004 - 2015 рр.)

ХІСД

Пропонуємо вашій увазі звіт, який є результатом чергового етапу національного моніторингу (2004–2015 рр.), а також роботи групи експертів, які протягом цього періоду вивчали масштаби, причини, механізми й особливості незаконного насильства в органах внутрішніх справ України.

Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: спеціальна доповідь НПМ

ХІСД


На сьогодні система виконання покарань, яка стосується дітей, є такою, що розцінюється як покарання з усіма властивими йому проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуаціяне сприяє ресоціалізації та виправленню дітей з делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що, у свою чергу, занадто ускладнює їх повернення до нормального життя.

Спеціальна доповідь про реалізацію права на медичну допомогу в СІЗО

ХІСД
Нарешті презентація спеціальної доповіді "Стан забезпечення права на медичну допомогу в СІЗО", яка підготовлена ХІСД спільно з Департаментом з питань реалізації НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини. Доповідь містить грунтовний аналіз стану надання медчиної допомоги арештованим, які утримуються у СІЗО. Серед найважливіших проблем було охоплено: проблема хворих на туберкульоз, проблеми хворих на ВІЛ/СНІД, надання замісної терапії та антиретровірусної терапії тощо. Доповідь стала частиною глобальної Ініціативи з Юстиції "Відкритого суспільства".

Соціальні послуги в Україні: реформи без реформ

Андрій Черноусов
Cкільки разів за останні 20 років ми чули словосполучення, до якого входило слово «реформа»? І які почуття в більшості наших громадян викликає сьогодні це слово? На початку «самостійного» життя нашої держави реформи в будь-якій суспільній сфері були абсолютно природними і відповідно сприймалися народом. Принаймні їх проголошення. Але в більшості випадків на стадії проголошення все й зупинялося.

Оцінка діяльності міліції за допомогою громадської думки: звіт за результатами національного соціологічного дослідження

Колектив авторів ХІСД

Пропонуємо ваші увазі видання, яке презентує першу в Україні спробу оцінити діяльність органів внутрішніх справ та рівня злочинності в країні за допомогою соціологічного дослідження. Увазі читачів пропонується нова методологія оцінки та результати дослідження, а саме – оцінка кількості жертв та свідків злочинів, структури злочинності, оцінка діяльності міліції та рівня довіри до неї.