Одразу на зустріч із правозахисниками. Комісар Ради Європи з прав людини відвідав Київ

Публікація взята з сайту УГСПЛ

Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті свій перший візит на цій посаді здійснив до України. 23 квітня, перед тим, як зустрітися із представниками державних органів і Президентом України Комісар провів тригодинну зустріч із представниками провідних правозахисних організацій, яка відбулась в конференц-залі Української Гельсінської спілки з прав людини.

Спочатку Майкл О’Флаерті попросив учасників зустрічі поділитися інформацією у сфері захисту прав людини, на яку кожна з організацій вважає за необхідне звернути його увагу.

Серед обговорюваних тем були права людини в окупованому Криму, зокрема переслідування кримських татар, доля українців, які залишаються на окупованих територіях і вимушені отримувати російські документи, права людей з інвалідністю, питання перехідного правосуддя та переслідування воєнних злочинців, доля цивільних заручників, яких захопила Росія, а також осіб, які відбували покарання в Україні і були вивезені на окуповані території чи до рф.

Серед присутніх на зустрічі були представники УГСПЛ, Центру громадянських свобод, Харківського інституту соціальних досліджень, Національної Асамблеї людей з інвалідністю України, Медійної ініціативи за права людини, Центру прав людини ZMINA, Регіонального центру прав людини, Міжнародного фонду «Відродження», Української фундації правової допомоги, Харківської правозахисної групи, громадської організації «Truth Hounds», Кримської правозахисної групи, Української правової консультативної групи.

Друга частина зустрічі комісара Ради Європи із правозахисниками була присвячена питанню повернення депортованих Росією українських дітей.

Серед учасників обговорення: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Українська мережа за права дитини, Благодійний фонд «Save Ukraine», Міжнародна гуманітарна організація Save the Children in Ukraine, Центр прав людини ZMINA, Регіональний центр прав людини.

Комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті оцінював можливість вплинути в межах свого мандату на зазначені проблеми з правами людини, зокрема, вибудовуючи мости між різними державами та організаціями, та переносячи обговорення проблем на високі міжнародні майданчики.

Після зустрічі із громадськими активістами на комісара очікує низка офіційних зустрічей із представниками міжнародних організацій, українських органів державної  влади.

Майкл О’Флаерті розпочав свій шестирічний мандат 1 квітня і одразу ж пообіцяв свій перший візит здійснити до України.

«Я не можу придумати нічого більш термінового, ніж розв’язання наслідків для прав людини повномасштабного вторгнення Росії в Україну, що спричинило жахливі людські страждання і руйнування», — заявив він.

Майкл О’Флаерті планує поставити права людини в центр порядку денного держав-членів Ради Європи за час своєї роботи на посаді, йдеться у повідомленні від пресслужби Ради Європи.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30