Діти і війна в Україні: 24.11- 24.12.2022

Холодна пора року сповільнила звільнення українських територій. Водночас  принесла навантаження на опалювальну та енергетичну системи в умовах постійних обстрілів критичної інфраструктури України. Населення вимушене пристосовуватися до багатогодинних вимкнень світла, води та опалення, що є вкрай складним для сімей з дітьми, особливо немовлятами.

10 місяців поспіль російські війська продовжують вчиняти всі види воєнних злочинів проти українського народу. Знищують житлові будинки, лікарні й школи, мінують цивільну інфраструктуру, підтримують гуманітарну кризу на тимчасово окупованих територіях, депортують українські сім’ї, залучають дітей до військового вишколу та участі в пропаганді, створюють катівні як для дорослих, так і для дітей.

Станом на 24 грудня вже загинуло 450 дітей, 868 дітей дістали поранення різного ступеня тяжкості.

Пропонуємо до вашої уваги звіт, який коротко описує ключові події десятого місяця війни, пов’язані зі становищем, проблемами й потребами дітей в Україні та за кордоном. Окремо в цьому звіті ми проаналізували мілітаризацію дітей і молоді з боку Росії.

Методологія ґрунтується на аналізі статистики, даних з офіційних джерел і медіаматеріалів. Також було проведено 8 інтерв’ю з представниками громадськості, батьками в окупації та на територіях, де ведуться активні бойові дії, із сім’ями, які вимушені були переїхати до західних і центральних областей України й за кордон.

Доповідь підготовлено в співавторстві та за фінансової підтримки БФ «Голоси дітей».

Завантажити звіт

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30