Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях ДПтС України: презентація спеціальної доповіді НПМ

16 грудня 2014 року об 11:00 в офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (вул. Інститутська, 21/8) відбудеться презентація спеціальної доповіді НПМ «Дотримання прав неповнолітніх, які перебувають у виховних колоніях Державної пенітенціарної служби України», підготовлену Харківським інститутом соціальних досліджень спільно із секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Європейської Комісії.

За словами правозахисників, на сьогодні система виконання покарань неповнолітніх є такою, яку можна розцінювати не більше і не менше, як покарання зі всіма притаманними їй проблемами у сучасному українському суспільстві: погане харчування, надмірно жорстокі вимоги режиму, відсутність доступу до ресоціалізаційних та освітніх послуг, обмеження контактів із зовнішнім світом, важка праця та погана медицина. Така ситуація жодним чином не сприяє ресоціалізації / виправленню дітей із делінквентною поведінкою, які скоїли злочини, а робить з них жертв, що у свою чергу вкрай ускладнює їх повернення до нормального життя.
Що доводиться пережити маленьким українцям, які перебувають в конфлікті з законом та потрапили в місця несвободи? Що потрібно, аби змінити чинну систему перевиховання дітей на більш ефективну? Про це під час презентації розкажуть:
• Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної ради України з прав людини;
• Джованна Барберіс, голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні;
• Андрій Черноусов, провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень.

Після закінчення презентації о 12:00 розпочнеться обговорення доповіді та розробки спільних рекомендацій щодо забезпечення дотримання прав неповнолітніх у виховних колоніях за участю представників Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, профільних відомств (Державна пенітенціарна служба, МВС, Генеральна прокуратура, Міністерство юстиції, Міністерство освіти і науки та ін.), громадських організацій.
Модератори:
• Аксана Філіпішина, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності;
• Юрій Бєлоусов, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань реалізації Національного превентивного механізму.

Контактна особа з питань акредитації: Павло Коваленко, тел.: (044) 253-21-54

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30