Головне про Форум Єдності в Маріуполі

30 жовтня команда ХІСД відвідала Форум єдності в Маріуполі, який був організований Міністерством культури, молоді та спорту. На Форумі були присутні Президент України В. Зеленський, міністри, посли понад 20 держав, представники міжнародних організацій.

Серед меседжів, які лунали на форумі:

1. Потрібна інформаційна та гуманітарна політика щодо Донбасу та Криму. Інформаційна політика – це спільна відповідальність влади, ЗМІ та кожного користувача соцмереж. На непідконтрольних територіях, не всі «сєпари», більшість – громадяни України.

2. Є три етапи досягнення миру: припинення бойових дій, примирення й безпечна реінтеграція.

3. Повинна з’явитись державна стратегія безпечної реінтеграції Донбасу і Криму, яка матиме 4 обов’язкові складові:

– Прозорість і публічність (держава має пояснювати свої кроки і знайти правильні шляхи для організації масштабного національного діалогу, шукати відповіді на найскладніші, найважливіші питання). Інтереси України та її громадян повинні бути на першому місці.

– Консенсус (суспільству потрібно домовитись між собою). Наразі всередині країни існують різні бачення повернення Донбасу і Криму, суспільство розділене. Треба знайти варіант, який підтримає абсолютна більшість. Наразі ж консенсусу заважає взаємний страх.

– Реалізм. Помилково думати що ми повернемо Крим військовим шляхом, чи, що завтра всі люди на Донбасі заговорять українською мовою. Такого не буде. Тому підхід до реінтеграції має бути зважений та прагматичний.

– Імплементація – реальні кроки та реальні результати, а не лише дописи у ФБ. (ми можемо прийняти 10 стратегій, але без реальних дій – нічого не досягнемо). Єдність – головна тема для збереження країни. Її міцний фундамент – не тільки мова і історія, але й цінності!!! Ціннності, які нас згуртують: свободи, демократії, правової держави, добра, порядності, вихованості, поваги до закону та приватної власності. А найголовніша цінність – повага один до одного.
Цікавою видалася промова Олега Сенцова, який у своєму короткому і важливому виступі закликав українців поважати один одного та боротися з корупцією.
В рамках обговорення перехідного правосуддя піднімалися питання забезпечення безпеки на деокупованих теритторіях.
Команді ХІСД вдалося провести низку зустрічей та обговрень питань безпеки громад та дотримання прав людини в місцях несвободи.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30