Конкурс на участь у спеціалізованому тренінгу з моніторингу прав дітей, перевезених із зони АТО

Тема дотримання прав дитини є однією з найважливіших, які постали перед громадянським суспільством в умовах конфлікту, який відбувається на сході України. На сьогодні вже більше ніж 1600 дітей, які знаходяться під опікою держави, були евакуйовані із зони АТО на підконтрольні державі території.

У яких умовах вони знаходяться? Чим забезпечені? Який правовий статус мають? Як справляються з додатковим навантаженням дитячі заклади і місцева влада? Відповіді на ці питання до сих пір не досліджені належним чином. Саме тому Харківський інститут соціальних досліджень за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини організовує тренінг з моніторингу дотримання прав дітей, постраждалих від конфлікту в Україні.

До участі у тренінгу запрошуються представники громадськості з Харківської, Полтавської, Одеської, Запорізької, Донецької, Луганської, Дніпропетровської областей, яких цікавить зазначена тема і які мають бажання у подальшому здійснювати такий моніторинг у своєму регіоні.

Метою тренінгу є надання спеціальних знань з особливостей аналізу ситуації з дотриманням прав дитини в надзвичайних ситуаціях. Після навчання усі учасники тренінгу будуть залучені до здійснення моніторингу прав дітей, які постраждали у наслідок конфлікту на сходу України.

Програма тренінгу буде включати у себе наступні теми:

– Зарубіжний досвід моніторингу прав дитини у надзвичайних ситуаціях;

– Визначення, особливості й класифікація форм державної опіки над дітьми;

– Навички інтерв’ювання дітей, які пережили конфлікт;

– Основні показники безпеки, медичного забезпечення, умов проживання, гуманітарної та психологічної допомоги дитині тощо;

– Методи моніторингу та ознайомлення з інструментарієм для аналізу ситуації;

– Налагодження діалогу з місцевою владою щодо вирішення конкретних проблем у сфері захисту прав дитини.

Орієнтовні дати проведення тренінгу: 2 дні у межах з 20 по 25 квітня (після відбору учасникам будуть повідомлені точні дати).

Місце проведення: орієнтовно м. Харків або м. Святогірськ

Організатори повністю покривають витрати на проживання, харчування, проїзд в обидва кінці (у межах вартості квитків автобусу або поїзду плацкарт, купе або експрес 2 класу) та участь у тренінгу.

По завершенні тренінгу учасники отримають сертифікати та будуть мати можливість застосувати здобуті знання на практиці, відвідуючи дитячі заклади в рамках запланованого моніторингу, який відбудеться в межах травня-серпня 2016 року. В якості експертів на тренінг будуть залучені фахівці ЮНСЕФ, співробітники Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та співробітники ХІСД.

Для участі у конкурсі необхідно:

Заповнити та надіслати анкету учасника (додається) на електронну адресу: [email protected] не пізніше 23 години 15 квітня 2016 року.

Відібрані учасники будуть повідомлені електронною поштою 16 квітня 2016 року.

Контактна особа – Світлана Щербань +38 (097) 854-25-88

Завантажити анкету (doc-file)

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30