Концептуальні підходи до реформування МВС у контексті загальнонаціонального плану реформ

16 квітня 2015 року у м. Києві відбувся круглий стіл “Концептуальні підходи до реформування МВС у контексті загальнонаціонального плану реформ”, який було організовано Центром Разумкова. В крігулому столі взяли участь депутати Верховної Ради України, представники громадських організацій, експерти, представники МВС України та науково-дослідні установи системи МВС України.

В ході експертного обговорення були підняті актуальні проблеми процесу реформування міліції та органів внутрішніх справ. Зокрема, жваву дискусію викликала реєстрація декількох законопроектів у Верховній Раді України, які стосуються діяльності нової поліції та системи органів внутрішніх справ, які мають не тільки суттєві відмінності, а мають різну філософію.

Крім обговорення процесу реформування, значну частину часу було приділено презентації досліджень, які було присвячено баченню міліції та її реформування населенням України та сприйняття процесів реформування самими працівниками міліції. Опитування працівників міліції було проведено Інститутом за підтримки апарату Міністра внутрішніх справ України, в ході якого було опитано 300 правників міліції у Києві, Харкові та Одесі. Так, одним з головних висновків дослідження думки міліціонерів та населення стали прямо протилежні думки щодо низки позицій, а саме: необхідності оцінювання ефективності діяльності поліції за допомогою громадської думки, підпорядкування місцевої поліції, готовності поліції бути підзвітною громаді тощо. Ці та інші висновки призводять до висновку про відчуження міліції та громади, що в свою чергу суттєво заважає ефективному просуванню реформ.

Повний тест досліджень можна завантажити тут (pdf-file)

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30