Наглядова рада за діяльністю інтернатних установ бере на озброєння моніторинг прав людини

5 квітня 2012 року відбулося засідання Наглядової ради за діяльністю інтернатних установ системи органів праці та соціального захисту населення Харківської області, яке провів Голова обласної державної адміністрації Добкін Михайло Маркович. Основними доповідачами були заступник голови обласної державної адміністрації Шурма Ігор Михайлович, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Захуцька Олена Володимирівна та експерт Харківського інституту соціальних досліджень, член Наглядової ради Шейко Роман Володимирович. Серед учасників засідання були присутні та брали участь у обговоренні питань представники Харківської міської адміністрації та депутатського корпусу Харківської облради, голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення, на території яких розташовані будинки-інтернати, директори будинків-інтернатів системи соціального захисту населення Харківської області.
Основною метою діяльності Наглядової ради є сприяння розвитку ефективного надання соціальних послуг інтернатними установами системи органів праці та соціального захисту населення з позицій інтегрованого підходу та врахування індивідуальних потреб клієнтів незалежно від їх статі, віку, соціальних, економічних, медичних та інших характеристик. Перше засідання було присвячено обговоренню стану справ та шляхів зміцнення матеріально-технічної бази інтернатних установ системи соціального захисту населення області, а також результатів моніторингових візитів до стаціонарних закладів системи соціального захисту населення Харківської області.
Оцінюючи результати засідання, треба зазначити наступне. Обласна влада досить реалістично усвідомлює проблеми та перешкоди, які заважають сьогодні ефективній роботі інтернатних установ системи органів праці та соціального захисту населення Харківської області. Представники адміністрації, які відповідають за цей напрямок роботи, готові відкрито обговорювати проблемні аспекти, більш того, робити конкретні кроки у вирішенні найбільш болючих питань фінансового та матеріально-технічного забезпечення процесу надання відповідних послуг тим людям, які опинилися під опікою держави в інтернатних установах. Так, Голова обласної державної адміністрації, Голова Наглядової ради Добкін М.М. вказав на необхідність посилити роботу із залучення додаткових ресурсів для підтримки інтернатних установ і пообіцяв, що у 2012 році сума додаткових недержаних надходжень бути складати не менше 5 млн. грн. (для порівняння у 2011 році із благодійних джерел надійшло біля 2 млн. грн.).
Разом з цим, учасники засідання із увагою поставилися до інформації, яка була надана експертом Харківського інституту соціальних досліджень (ХІСД), членом Наглядової ради Шейком Р.В. щодо стану дотримання прав клієнтів у стаціонарних установах Міністерства соціальної політики України за результатами візитів в Харківській області. Заступник голови обласної державної адміністрації Шурма І.М. зазначив, що інформація, викладена у звіті ХІСД, є унікальною за своїм змістом та актуальністю. Він також порадив усім головам районних адміністрацій, на території яких знаходяться інтернатні установи, а також директорам будинків-інтернатів прийняти до уваги результати моніторингу та використовувати їх у своїй роботі. Рішенням Наглядової ради було заплановано продовжити моніторингові візити до інтернатних установ системи органів праці та соціального захисту населення Харківської області протягом 2012 року.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30