Створено Експертну раду з питань дотримання прав людини та реформування органів внутрішніх справ при МВС України

4 квітня 2014 року в МВС України відбулося установче засідання Експертної ради з питань дотримання прав людини та реформування органів внутрішніх справ при МВС України за особистої участі в.о. Міністра внутрішніх справ А. Авакова. Серед її завдань – захист прав людини в системі органів внутрішніх справ та реформування відомства. Головою Ради було Голову Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, а заступником голови – Олега Мартиненка. Члени Ради затвердили її Положення і порядок денний, а також обрали керівництво. До складу Ради увійшли заступник міністра МВС Сергій Яровий та директор Департаменту моніторингу та організаційно-інспекторської роботи МВС України Михайло Вербенський. На засіданні було презентовано модель концепції реформування органів внутрішніх справ України. Так, в.о. Мінстра А. Аваков у своєму виступі підтвердив незмінний курс нового керівництва на реформування сучасної міліції та приведення її у відповідність до вимог суспільства та народу України.
Директор ХІСД Денис Кобзін у своєму виступі повідомив, що одним з найважливіших заходів, до яких має вдатися МВС України найближчими часами – це якомога ширше залучення громадськості до роботи органів міліції, в тому числі і під час розслідування резонансних злочинів.
Провідний експерт ХІСД Андрій Черноусов у своїй доповіді наголосив, що невідкладна реалізація навіть невеликих заходів як-от: запровадження реєстраційного терміналу відвідувачів при вході до органів міліції, запровадження сейф-пакетів для зберігання особистих речей затриманих, наліпки у камери ІТТ з переліком прав затриманих та узятих під варту осіб тощо.
Члени Ради, працюючи у групах, більш детально розглянуть основні напрямки реформування. Свої пропозиції вони винесуть на наступне засідання. Очікується, що Експертна рада засідатиме не рідше, ніж раз на місяць. Наступне засідання заплановане на кінець квітня. Члени Ради запросили громадян та громадські організації до співпраці. Крім того, найближчим часом на сайті МВС буде розміщене посилання для заповнення електронної форми пропозиції щодо реформування відомства та посилення захисту прав людини в системі органів внутрішніх справ. Найбільш цікаві та суттєві пропозиції будуть розглянуті та втілені у життя.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30