Відбулася робоча зустріч з питань реалізації НПМ в Україні

16 листопада 2013 року відбулася робоча зустріч – семінар Харківського інституту соціальних досліджень (ХІСД) і Асоціації незалежних моніторів місць несвободи (АНМ) із Департаментом з питань реалізації НПМ при Уповноваженому ВР України з прав людини за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні. Захід був присвячений питанням організації візитів і координації роботи представників громадськості і співробітників Департаменту НПМ.
Зустріч дала змогу розглянути основні проблеми і потреби моніторів під час здійснення візитів. Зокрема, учасники заходу зупинилися на питаннях використання основних інструментів збору даних, особливостях інтерв’ювання різноманітних категорій утримуваних у місцях несвободи та організації поїздок до найбільш віддалених закладів і установ закритого типу. Андрій Черноусов, директор АНМ, акцентував увагу на тому, що якісне і своєчасне планування візитів, а також призначення відповідальних осіб за кожною поїздкою може значно полегшити і прискорити роботу національного превентивного механізму.
Окремою темою обговорення було написання і узгодження звітів між моніторами від громадськості і державними моніторами НПМ. За словами Дениса Кобзіна, директора ХІСД, звіт є головною складовою моніторингу і важливим є те, щоб кожний член моніторингової групи міг ознайомитися з його фінальною версією і погодитися із викладеним. «Немає звіту – не було і візиту – це ключовий принцип, на якому ми постійно наголошуємо під час наших зустрічей із моніторами» – зазначив Денис Кобзін.
На зустрічі також була присутня директор Центру інформації про права людини, Тетяна Печончик. Вона розповіла присутнім про необхідність якісного написання прес-релізів за здійсненими візитами і іншими заходами Департаменту НПМ.
Юрій Бєлоусов, керівник Департаменту НПМ Уповноваженого ВР України з прав людини, підкреслив важливість проведення семінарів в такому форматі та пообіцяв у майбутньому проводити їх регулярно.
За результатами зустрічі вдосконалені алгоритми здійснення візитів у різноманітні місця несвободи, напрацьований механізм погодження звітів між моніторами та узгоджені основні вимоги до написання рекомендацій в державні органи.

Захід організовано за фінансової підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30