Віддаленість і застарілість – найболючіші проблеми інтернатних закладів

28 травня моніторингова група НПМ у складі працівника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини – Олени Темченко та представників громадськості – Андрія Черноусова (Асоціація незалежних моніторів місць несвободи) і Марії Колоколової (Харківський інститут соціальних досліджень) відвідала Малиженський психоневрологічний інтернат для жінок.
Інтернат розташований у с. Малижене Золочівського району Харківської області. Територіальна віддаленість від обласного та районного центру (від м. Харкова – 70 км, від СМТ Золочів – 20 км) спричиняє низку суттєвих проблем: нестача персоналу та його недостатня кваліфікація, відсутність допомоги спонсорів, громадських організацій, благодійників, волонтерів; проблема доїзду до інтернату самого персоналу, особливо взимку.
Серед позитивних моментів хочеться відмітити відсутність жорсткої регламентації в закладі для підопічних, доброзичливі відносини між клієнтами та персоналом; капітальний ремонт лазні та пральні; наявність великої кімнати відпочинку з різноманітними видами щоденних дозвіллєвих занять (телевізор, караоке, бібліотека, складання пазлів, шашки, малювання, в’язання тощо); великі запаси продуктів на складах харчоблоку; ремонт в одному з житлових корпусів.
В той же час суттєвими проблемами закладу є: нагальна потреба в капітальному ремонті або реконструкції одного з житлових корпусів (1823 року побудови без жодного капітального ремонту з того часу); а також даху харчового блоку та їдальні. Під час візиту було привернуто увагу до таких проблем як відсутність комплексних реабілітаційних заходів – відсутні плани виконання індивідуальних програм реабілітації; порушення права на приватність (відсутність перегородок у душових та туалетах, відсутність особистих речей в більшості кімнат); відсутність дієтичного харчування при наявності в установі хворих, які цього неодмінно потребують тощо.
За результатами візиту до Міністерства соціальної політики буде підготовлено витяг зі звіту та рекомендації з усунення виявлених проблем.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30