Відвідування психоневрологічного інтернату та територіального центру у Лозівському районі

10 листопада 2011 року представники ХІСД відвідали стаціонарне відділення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Лозівської РДА та Панютинський психоневрологічний інтернат (Лозівській район, Харківської області). В ході моніторингового відвідування фахівці ХІСД ознайомилися з особливостями функціонування установ, їх проблемами, поспілкувалися із клієнтами та персоналом установ.

Незважаючи на недостатнє фінансування фахівці Панютинського психоневрологічного інтернату здійснюють регулярну роботу з розвитку творчих навичок своїх підопічних, організовують заняття спортом, художньою самодіяльністю. У окремих кімнатах інтернату зроблений ремонт, влаштовано домашню обстановку.

Разом із тим, в ході відвідування монітори ХІСД ознайомилися із роботою спеціального відділення – ізолятору для осіб із проявами агресії. Таке відділення являє особою окремий корпус на території інтернату, який огороджений парканом та вхід/вихід до якого контролює медична сестра. Підопічні цього корпусу (22 особи) обмежені у пересуванні навіть територією інтернату. Поміщення до такого корпусу відбувається за рішенням керівництва інтернату та рекомендаціями лікарів.

Також суттєвою проблемою є обмеженість у використанні лікарських препаратів, а саме різноманітних препаратів седативної дії. Зауважимо також, що хоча інтернат є соціально – медичною установою, якихось медичних послуг з лікування заклад не надає.

N.B. Моніторингове відвідування здійснюється в рамках комплексного моніторингу установ Головного управління праці та соціальної політики Харківської ОДА та спрямоване на напрацювання рекомендацій щодо реформування закладів соціальної допомоги.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30