Візит НПМ до Комишуваської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І-ІІ ступенів МОНМС України

19 грудня 2012 року відбувся візит НПМ до Комишуваської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І-ІІ ступенів МОНМС України, у який утримуються 18 хлопців, які скоїли суспільно небезпечні діяння у віці від 11 до 15 років та за рішенням суду були поміщенні у школу для застосування примусових заходів виховного характеру. Візит був здійснений спільною командою з представників Офісу Омбудсмана України, ЮНІСЕФ в Україні, Харківського інституту соціальних досліджень та Асоціації незалежних моніторів місць несвободи.
Заклад розрахований на утримання 160 вихованців, що обумовлює велику територію (5 Га), значні площі будівель, більшість з яких не використовується та велику кількість персоналу (близько 60 осіб). В цілому навчально – виховний процес налагоджено добре: діти отримують знання із всіх предметів шкільної програми, отримують навички на заняття із суспільно – корисної праці, відвідають кружки з плетіння, вироблення поділок тощо. Зважаючи на обмежене державне фінансування існують проблеми із придбанням взуття, одежі, комп’ютерів, спортивного інвентарю та оздоровленням дітей влітку.
Враховуючи значне зменшення надходження такої категорії дітей та закриттям влітку 2012 року 5 шкіл соціальної реабілітації, постало гостро питання реформування системи виховання дітей, які знаходяться у конфлікті із законом. З огляду на це, НПМ та окремі правозахисні та міжнародні організації пропонують змінити систему перевиховання даної категорії дітей. Наразі триває обговорення та розглядають проекти нормативних актів щодо реформування вказаних шкіл у Мінстерстві освіти, науки, молоді та спорту України. Звіти НПМ дадуть змогу більш осяжно розглянути проблеми жорстокого поводження, необхідності режимних обмежень та виховного впливу на дітей, які поміщаються до таких установ.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30