Як оцінювати потреби ВПО: презентовано методичний посібник

Оцінювання потреб внутрішньо переміщених осіб є на сьогоднішній день одним із пріоритетних завдань приймаючих громад для успішної інтеграції ВПО. Саме тому Харківський інститут соціальних досліджень у межах ґранту, наданого проєктом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень», створив універсальний методичний посібник з оцінювання потреб ВПО на території будь-якої громади. Завдяки використанню та поєднанню різних методів збору даних місцева влада може планувати точні і систематичні заходи щодо поліпшення становища ВПО в громадах, оперативно реагувати на виявлені проблеми, проводити цільове оновлення програм і відповідних бюджетів, обґрунтовано готувати запити на позабюджетну допомогу, підвищити якість надання послуг для ВПО та мати дані про потреби ВПО, єдині для всіх суб’єктів надання допомоги переселенцям.

29 липня у м. Київ була проведена презентація цього посібника. На заході були присутні представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерства соціальної політики України, Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, а також представники громадського сектору.

За словами Ганни Христової, керівниці Проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» підтримана діяльність була здійснена, щоби бути надзвичайно корисною саме з практичної точки зору. «Ідея була зробити інструмент для оцінки потреб, який будуть використовувати громади і після завершення проєкту – відмітила пані Ганна. – Будемо сподіватися, що це згодом вийде і на рівень державної політики і результати проєкту зможуть бути враховані у загальнонаціональному підході в оцінці потреб ВПО, включно з інформаційною базою даних».

Інна Голованчук, заступниця Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, підтримала діяльність громадськості у напрямку покращення становища та інтеграції ВПО у громади шляхом регулярного вивчення їхніх потреб. «Головне завдання держави – це усвідомлювати масштаби викликів і намагатися не перекладати їх виконання на когось іншого, а об’єднуватися з громадським сектором, міжнародними організаціями для того, щоб бути більш ефективними» – заявила пані Інна Голованчук.

Андрій Черноусов, провідний експерт ХІСД, також презентував результати апробування розробленого інструменту оцінювання потреб. Харківський інститут соціальних досліджень на початку цього року провів вивчення потреб ВПО у Ізюмській міській ОТГ Харківської області. Було опитано 800 ВПО щодо їхніх потреб у житлі, медичній допомозі, освітніх послугах, правовій допомозі, психологічному консультуванні тощо. За результатами оцінки були розроблені конкретні рекомендації щодо вирішення ключових проблем внутрішньо переміщених осіб у громаді.

Також на заході виступила Вершиніна Валерія, програмна менеджерка БО «Stabilization Support Services», розказавши про власний досвід оцінювання потреб ВПО у громадах, і передусім у соціальних послугах.

Альона Луньова, адвокаційна менеджерка проєкту, коротко окреслила необхідність взаємодії державних органів у сфері перенаправлення ВПО для задоволення різних потреб. Для цього були розроблені алгоритми перенаправлення ВПО, які можуть бути корисними як державним службовцям, так і самим переселенцямм для ознайомлення зі своїми правами та можливостями, а також способами скористатися ними.

Продукти проєкту, а саме методичний посібник, звіт за результатами оцінювання потреб ВПО в Ізюмській ОТГ, а також алгоритми перенаправлення  ВПО будуть в подальшому поширені серед громад, які прийняли до себе внутрішньо переміщених осіб, а також найближчим часом будуть розміщені на сайті ХІСД та Ради Європи.

 

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30