Обговорення нових правил відбування адміністративного арешту

16 липня 2020 року експерти ХІСД взяли участь у обговоренні змін до нормативного регулювання порядку відбуття адміністративного арешту. Учасниками обговорення, яке відбулось на майданчику та завдяки організаційним зусиллям Української Гельсінської спілки прав людини (УГСПЛ), стали Катерина Павличенко – заступниця міністра внутрішніх справ, Олексій Білошицький – заступник начальника Департаменту патрульної поліції, Руслан Горяченко – начальник Управління дотримання прав людини НПУ, Олександр Павліченко – виконавчий директор УГСПЛ.  ХІСД представляли Денис Кобзін та Андрій Черноусов.

Порядком денним для зустрічі стало те, що МВС України спільно з НПУ пропонують змінити правила відбування адміністративного арешту за скоєні адміністративні правопорушення та забезпечити виконання такого виду покарання. Але шлях реалізації цієї ідеї викликав певні застереження з боку правозахисних організацій, яки вбачають ризики застосування покарання у вигляді адміністративного арешту до підозрюваних з метою подальшого їх притягнення до кримінальної відповідальності.

В ході зустрічі було продискутовано концептуально відмінні підходи до нормативного регулювання відбуття адміністративного арешту, скореговані окремі пропозиції, що у разі реалізації дозволить знизити ризики порушення прав людини під час відбуття адміністративного арешту в установах поліції. Дискусію було продовжено у Департаменті патрульної поліції України, де до неї доєднався керівник патрульної поліції м. Київ, Юрій Зозуля.

Підсумком обговорень стала домовленість про подальшу співпрацю над вдосконаленням законодавства, що регулює поміщення людини до місць несвободи в поліції.

 

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30