Зустріч з Уповноваженим Президента України з прав дитини

Присутній на зустрічі Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко представив стислий огляд пріоритетних напрямків своєї діяльності відносно захисту прав дітей в Україні. Серед них було, перш за все, зазначене дотримання прав соціально вразливих категорій дітей (передусім дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування), а саме право на виховання у родині, забезпечення житлом, право на матеріальну допомогу тощо. Окрім того, важливими сферами діяльності були названі моніторинг та забезпечення відповідних стандартів в сфері продажу медичних ліків для дітей, сертифікації іграшок та маркування телевізійного, радіо- та Інтернет-контенту, враховуючи інтереси дитини.
Ще одним пріоритетом Омбудсман з прав дитини відмітив важливість відповідності українського законодавства в сфері охорони дитинства міжнародним документам, зокрема Конвенції ООН про права дітей. Наразі очікується публікація звіту щодо вивчення цього питання.
Після виступу Уповноваженого, представники громадськості мали можливість поставити актуальні для них питання та висловитися. Зокрема, Андрій Черноусов, провідний експерт ХІСД, презентував нову публікацію Інституту «Місця несвободи в Україні», акцентувавши увагу присутніх на тому, що наразі в Україні більше 80 тисяч дітей перебуває у місцях з обмеженням свободи, зокрема таких, як інтернатні заклади, будинки дитини, СІЗО, виховні колонії, заклади соціальної реабілітації, приймальники-розподільники для дітей тощо. Окремо була порушена тема інтернатних закладів для дітей в Україні, норми функціонування яких вже давно застаріли, а тому існуючі установи потребують негайного закриття або перепрофілювання. На питання експерта щодо можливості взаємодії Омбудсмана з громадськими організаціями з питань моніторингу дотримання прав дітей у цих закладах, Юрій Павленко відповів, що абсолютно відкритий для спілкування та прийняття від громадськості нових ідей та ініціатив з цього приводу.
На зустрічі також були присутні голова Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіє Мокуо, начальник управління профілактики правопорушень серед неповнолітніх МВС України Уляна Котлярова, начальник Служби у справах дітей Харківської ОДА Тетяна Печерських та представники недержавних організацій.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30