58,5% поліцейських в Україні вважають проваленою реформу правоохоронних органів — Денис Кобзін на Громадському радіо

Наскільки розповсюджено незаконне насильство в поліції в Україні в 2020 році? У чому причини насильства в поліції та чи можна йому запобігти? Що змінилось з початку реформи поліції? Про результати дослідження поговорили із директором Харківського інституту соціальних досліджень Денисом Кобзіним.

Денис Кобзін: Були дуже великі очікування від реформи, і не тільки у громадян, а навіть у самих поліцейських. Але ця реформа не може вважатися успішною, тому що по факту майже нічого не змінилося. Дослідження, яке ми провели цього року, це дуже наочно показує. Наприклад, 58,8% поліцейських кажуть, що реформа провалена. Про це ж кажуть 37,7% патрульних.

Вони так вважають, тому що всі вади, які були у системі правоохоронних органів, нікуди не поділися: залишилося і перенавантаження на працівників, і «паличкова» система, яка робить роботу працівника безглуздою, й ігнорування потреб громади, і нехтування правами самих поліцейських. Найкращі кадри полишають систему, а ті, що залишаються, дуже розчаровані.

Наше дослідження виявило, що кожен п’ятий українець вважає, що за останній рік масштаби незаконного насильства з боку поліції зросли, а третина вважає, що поліцейське насильство залишилося на тому ж рівні. Тобто понад 50% громадян ніякого покращення не бачать.

Повну версію розмови можна прослухати на сайті Громадського радіо

 

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30