Безпека громад на Луганщині

28-30 серпня команда ХІСД відвідала низку населених пунктів Луганської області з метою вивчення та оцінки рівня забезпечення безпеки громад в зоні проведення антитерористичної операції. Так були відвідані м. Сєвєродонецьк, м. Попасна, с. Тошківка, с. Дубове, с. Золоте.
Зі зниженням інтенсивності бойових дій, на перший план для місцевих громад виходять фактори безпеки, які безпосередньо не пов’язані з обстрілами або рівнем злочинності.
Серед проблем невеликих сіл та селищ, які впливають на відчуття безпеки, можна виокремити:
– Погане транспортне сполучення з адміністративними районними та обласним центром.
– В багатьох населених пунктах обрана громадою влада фактично не виконує обов’язки, а призначити перевибори без створення ОТГ неможливо.
– Погане забезпечення роботи служби пожежогасіння ДСНС і як підтвердження тому значні пожежі у с. Дубовому, с. Малиновому та ін., які позбавили житла десятки родин.
– Некомплект дільничних офіцерів поліції призводить до того, що свого дільничного громада не знає або не бачить місяцями.
– Ускладнений доступ медичних послуг.
– Відсутність планів евакуацій та обладнаних сховищ на випадок обстрілів.
– Ускладнений доступ до освітніх послуг (пошкоджені школи, неремонтовані, відсутність опалення тощо).
– Ускладнений доступ до правосуддя. Через судову реформу в судах працюють по 1-2 судді, які не здатні вчасно виносити важливі для громадян судові рішення (підтвердження стажу, призначення пенсій тощо).
Попередня оцінка ситуації дозволяє дійти висновку, що взаємодія між громадами та правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування, обласними ВЦА з питань забезпечення безпеки громад не має ознак системності та відбувається спорадично.
Діяльність з оцінки ризиків безпеки громад здійснюється за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30