Моніторинг та оцінка якості соціальних послуг – шлях до створення ефективної системи надання соціальних послуг

29.08.2017 року у м. Київ міжнародним благодійним фондом «Карітас України» за підтримки Міністерства соціальної політики України проведено «круглий стіл», на якому обговорені напрацювання та рекомендації щодо запровадження незалежного моніторингу та оцінки якості соціальних послуг. У пошуку нових підходів до підвищення ефективності надання соціальних послуг взяли активну участь заступник Міністра соціальної політики України Н. Федорович, керівники та фахівці Міністерства соціальної політики України, представники Секретаріату Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, керівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, активісти благодійних та громадський організацій.
На «круглому столі» презентовано результати соціологічного дослідження ситуації на ринку соціальних послуг, проведеного МБФ «Карітас України» спільно з міжнародною дослідницькою агенцією IFAK, обговорений практичний досвід проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг державними органами, громадськими організаціями та провайдерами соціальних послуг.
В презентації ГО «Харківський інститут соціальних досліджень» звернуто увагу на складнощі, проблеми та шляхи удосконалення процесу моніторингу та оцінки якості соціальних послуг. Результатом дослідницької роботи в цьому напрямку став Посібник з моніторингу та оцінки надання соціальних послуг, який спрямований на підвищення ефективності аналізу та планування розвитку системи надання соціальних послуг.
Організаторами «круглого столу» була представлена концепція системи моніторингу та оцінки якості соціальних послуг. Концепція базується на запровадженні дворівневої структури державної системи моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, в рамках якої, на загальнодержавному рівні, пропонується створити Агенцію з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг. Під час обговорення, були висловлені пропозиції щодо створення незалежних інспекцій та запровадження громадського моніторингу якості соціальних послуг.
Отже, процеси реформування системи соціальних послуг в Україні тривають. Очікуємо кардинальних та дієвих змін і обов`язково на краще.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30