Британська прикордонна агенція утримує дітей в нелюдських умовах в аеропорту Хітроу

Діти утримуються у маленьких, перевантажених кімнатах в аеропорту годинами, часто ділячи простір із незнайомими дорослими», – така заява міститься у доповіді моніторингового органу.
Британська прикордонна агенція (БПА) має у своєму розпорядженні кімнати тимчасового тримання для мігрантів з неврегульованим статусом у аеропорту Хітроу (Лондон), які не відповідають мінімальним вимогам.
БПА затримує і утримує дітей у «принизливих та образливих» умовах у аеропорту Хітроу. Незалежна моніторингова рада (НМР) аеропорту Хітроу [є складовою частиною Британського незалежного превентивного механізму з попередження катувань] заявляє, що дітей різного віку у аеропорту затримують у міграційних цілях практично щодня і нерідко вони залишаються там на ніч. Їх утримують у маленьких кімнатах, із переповненням та без доступу природного світла. Відсутній доступ до свіжого повітря, не обладнані місцями для сну та мають невеличкі умивальники. Їх часто утримують разом із незнайомими дорослими протягом тривалого часу.
Щорічний звіт НМР, яка займається моніторингом місць короткочасного тримання БПА у аеропорту Хітроу, містить інформацію про те, що так звані «блоки для тримання» є нічим більшим, аніж кімната очікування із рядами крісел. Є окремі кімнати для дітей із дитячими ліжками, іграшками та книжками, але вони замалі. Найгірша розташована у 3 терміналі площею у 9 кв. м., що призводить до того, що дітей розміщують у кімнатах для дорослих.
НМР заявляє про необхідність надання відповідних умов перебування для сімей із дітьми. “Такі умови мають бути створені, БПА зобов’язана розмістити у необхідних умовах сім’ї із дітьми, наприклад у готелі поруч, а також надати відповідний транспорт для переміщення”, – сказано у звіті.
Близько 15000 осіб було затримано службою міграційного контролю на короткий термін протягом 2011 року у аеропорту Хітроу, серед яких 3000 осіб на 12 та більше годин. Окремої статистики по дітях немає, але зафіксований факт перебування однієї дитини протягом 31 год. 50 хв. до моменту прибуття соціального працівниками.
“Умови перебування дітей і осіб, які мають залишатися на ніч є принизливими та образливими”, – йдеться у звіті НМР. “Затримання та поміщення дітей продовжується, незважаючи на завіряння Уряду про припинення використання затримань дітей у міграційних цілях. НМР визнає, що дітей не завжди можуть одразу відправляти до країни походження і часто-густо тримають для захисту самих дітей. НМР рекомендує невідкладно необхідність забезпечення неізольованого, сприятливого для дітей тримання, в аеропорту Хітроу для сімей із дітьми.” На додаток у звіті сказано, БПА не змогла покращити ситуацію із розміщенням дітей, не зважаючи на зобов’язання її змінити у відповідь на попередні звіти НМР.
З травня 2011 року до виконання функцій тримання порушників міграційного законодавства Британії у аеропорту Хітроу було залучено приватну компанію Reliance. НМР заявила про добре ставлення персоналу Reliance до цих обов’язків, але зауважила, що транспортування затриманнях залишає бажати кращого і затримані мають довго чекати етапування з аеропорту до центру тимчасового тримання мігрантів із неврегульованим статусом.
Речник Британської прикордонної агенції: “Ми поділяємо стурбованість НМР стосовно якості розміщення затриманих, яке надає BAA [оператор аеропорту Хітроу]. Ми декілька разів піднімали це питання у минулому і продовжуємо це робити зараз із тим, щоб було дотримані усі норми і стандарти утримуваних осіб і вони відповідали викликам Агенції”.
“Звіт абсолютно коректно зауважує, що ми вирішуємо ці справи ефективно й професійно і також він зауважує на ті покращення, які відбуваються у поводженні із пасажирами, в тому числі і дітьми. Ми відповімо на цей звіт у повному обсязі і належним чином”.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30