Чому важливо оцінювати якість соціальних послуг: тренінг для начальників УСЗН та директорів терцентрів і інтернатів

10 серпня Харківський інститут соціальних досліджень ініціював обговорення необхідності моніторингу та оцінки якості соціальних послуг на місцях. У заході взяли участь начальники управлінь соціального захисту міст та районів Харківської області, а також директори інтернатних установ і територіальних центрів соціального обслуговування. Андрій Черноусов, провідний експерт ХІСД, надав загальні визначення термінів моніторингу та оцінки як елементів системи соціальних послуг. З Анною Левкіною учасники мали змогу обговорити регламентацію проведення моніторингу та оцінки у нормативних документах, а також існуючий механізм проведення внутрішньої оцінки якості соціальних послуг, що надаються.

Серед головних проблем, які виділили керівники управлінь та установ, можна назвати недостатню кількість ресурсів для проведення моніторингу, відсутність окремого спеціаліста з цього питання, громіздкість збору статистичних даних та відсутність чітких вказівок Міністерства соціальної політики України щодо методології проведення таких досліджень.

Саме для подолання останньої проблеми Інститут протягом останнього року напрацьовував методичний посібник, направлений на допомогу у підборі оптимальних методів збору та аналізу даних. Світлана Щербань, науковий співробітник ХІСД, розказала, що саме представляє ця публікація і як правильно застосовувати інформацію з неї. Учасники розібрали переваги та недоліки різних тактик та методик проведення моніторингу та оцінки, виокремили ключові моменти організації дослідження.

Захід відбувся у рамках проекту «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг» за фінансової підтримки Європейської комісії та у партнерстві з Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної адміністрації.Висловлюємо всім учасникам щиру подяку за роботу на семінарі

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30