Діти і війна в Україні 24.07.-24.08.2022

Пів року війни показали, що росія вдалася до всіх можливих воєнних злочинів на території України. Більшість обстрілів та бомбардувань припадають на житлові будинки, лікарні, школи та іншу цивільну інфраструктуру. Відбуваються теракти у місцях найбільшого скупчення людей – торгівельних центрах, зупинках транспорту, багатоповерхових будинках. Знищуються комунальні сервіси – у багатьох населених пунктах немає водопостачання, відсутня електроенергія та газопостачання. На окупованих територіях наявна гуманітарна криза – немає ліків, засобів гігієни та догляду за малолітніми дітьми, обмежена наявність харчів та питної води. Окрім цього, є значна загроза поширення інфекцій у захоплених та найбільш постраждалих містах Донецької та Луганської областей, а також техногенної катастрофи на атомній електростанції в Енергодарі.

Росія вбиває громадян України, вбиває та калічить дітей. Станом на 24 серпня 374 дитини загинуло, 723 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Пропонуємо до вашої уваги звіт, який коротко описує ключові події шостого місяця війни, пов’язані зі становищем, проблемами й потребами дітей в Україні та за кордоном. Окремо в цьому звіті ми проаналізували ситуацію з підготовкою шкіл до нового навчального року.

Методологія ґрунтується на аналізі статистики, даних з офіційних джерел та медіаматеріалів. Також було проведено 11 інтерв’ю з громадськими активістами, психологами, батьками в окупації та на територіях, де ведуться активні бойові дії, а також із сім’ями, які вимушені були переїхати до західних і  центральних областей України та за кордон.

Доповідь підготовлено у співавторстві та за фінансової підтримки БФ «Голоси дітей».

Завантажити

 

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30