Обговорили права дітей в умовах війни на Варшавській конференції з людського виміру

3 жовтня у Варшаві у заході Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ коаліція «Права дитини в Україні» та коаліція «Українська правозахисна мережа» за підтримки АДЦ «Меморіал» організували спеціальний захід «Діти України – перед обличчям війни, міграції, розлуки».

У 2022 році більшість дітей в Україні зіткнулися з новою реальністю. Агресія Росії та жорстока війна знищили їхнє дитинство: одні загинули чи були поранені під час жорстоких нападів на українські міста та села, інші були змушені мігрувати, втратили домівки, розлучилися з рідними. Експерти з різних організацій поділилися своїм баченням того, як найкраще захистити права української дитини у важкий час війни.

Світлана Щербань, соціологиня ХІСД, розказала про складнощі евакуації сімей з дітьми з окупованих територій та територій, де ведуться активні бойові дії. Кожен місяць ХІСД разом з благодійним фондом «Голоси дітей» роблять ситуативні огляди щодо стану дотримання прав дітей в умовах війни. Ми досліджуємо становище, проблеми й потреби дітей в Україні та за кордоном. Окремо аналізуємо ситуацію з доступом дітей до освіти, медичної допомоги, психологічних послуг тощо. Ознайомитися зі звітами можна на нашому сайті тут

Варшавська конференція з людського виміру розпочала свою роботу 26 вересня та триватиме до 7 жовтня. Участь у ній беруть представники 57 країн, а також 11 партнерів.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30