Діти України перед лицем війни, міграції та розлуки

https://adcmemorial.org

3 жовтня 2022 року у Варшаві на Конференції з людського виміру БДІПЛ ОБСЄ пройшов сайд-івент щодо захисту прав українських дітей у ситуації масової міграції.

Сайд-івент організовали Коаліція «Права дитини в Україні» та Українська мережа за права дитини за підтримки АДЦ «Меморіал» (Брюссель). Зустріч розпочалася із прем’єри документального анімаційного фільму «Ми поїхали. Голоси дітей України». Фільм заснований на проведених психологами інтерв’ю з дітьми, які опинилися у вимушеній міграції у країнах Євросоюзу. Діти розповідають, як вони пережили звістку про початок війни, обстріли, евакуацію під бомбардуваннями, розлуку з близькими, говорять про свій біль, про надії та мрії.

На сайд-івенті виступили експертки українських громадських організацій, які опікуються захистом прав дітей. Світлана Щербань (НУО «Харківський інститут соціальних досліджень») розповіла про проблеми евакуації сімей з дітьми з тимчасово окупованих територій та територій, де ведуться активні бойові дії. Тетяна Лузан (НУО «Право на захист») присвятила свій виступ дітям-мігрантам без супроводу та практик різних країн ЄС при поводженні з такими дітьми. Наталія Дмитрук (НУО «Гендерний креативний простір») говорила про дітей — внутрішньо переміщених осіб, які опинилися в безпечніших областях України, та проблеми, з якими стикаються їхні сім’ї. Маріанна Онуфрик (проект «Право на сім’ю» SOS Kinderdorf Ukraine, заступниця голови правління ДС «Українська мережа за права дитини») говорила про становище дітей з інвалідністю, наголосивши на необхідності продовження реформи з деінституалізації в Україні. Модерувала дискусію Тетяна Семикоп (Громадський рух «Віра. Надія. Любов»).

 

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30