Експерти Парлментсько-Громадської Платформи обговорили концепцію взаємодії поліції з громадою

22 квітня 2016 року у Києві відбулася Третя зустріч Парламентсько-Громадської Платформи на тему «Взаємодія поліції з громадою в контексті реформ в Україні та досвіду Європейського Союзу». Третя зустріч Парламентсько-Громадської Платформи – це спільний проект Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні та Координатора проектів ОБСЄ в Україні, що присвячений «взаємодії поліції з громадою». Метою Платформи є переорієнтація поліції з силової структури на таку, що надає послуги, та виконує роботу, тісно співпрацюючи з громадянським суспільством. Платформа передбачає створення форуму для парламентаріїв, громадянського суспільства, експертного середовища та представників уряду, відповідальних за прийняття рішень, для обговорення нагального стану реформи, пов’язаної із впровадженням концепції взаємодії поліції з громадою, в Україні та порівняння досвіду Європейського Союзу у цій сфері.
Під час першої експертної дискусії учасники обговорили філософію взаємодії поліції з громадою, беручи до уваги досвід країн ЄС та аналізуючи те, яким чином цей досвід може стати корисним для України. Друга експертна дискусія була присвячена обговоренню конкретних моделей партнерства громадянського суспільства та поліції в Україні, а також в країнах ЄС, та формуванні пропозицій щодо того, яким чином ці моделі можуть бути застосовані в Україні.
Провідний експерт ХІСД Андрій Черноусов модерував дискусію, присвячену взаємодії поліції з громадою у районах, прилеглих до лінії зіткнення. У своєму виступі А. Черноусов наголосив на важливості запровадження нової системи взаємодії поліції та населення, особливо у населених пунктах, що знаходяться у безпосередній близькості до зони військового конфлікту. Нова модель взаємодії поліції з громадою у цьому регіоні підвищить значимість кожного громадянина у вирішенні проблеми злочинності, допоможе у відновленні безпеки, підвищить рівень довіри громадян до поліції, а також зробить поліцію більш підзвітною населенню. В ході обговорення також були презентовані результати соціологічного дослідження «Безпека жителів Донецької, Луганської та Одеської областей», яке було проведено ХІСД за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30