Інклюзивна освіта: перші кроки на Харківщині

30 травня 2017 року ХІСД взяв участь у науково-практичному семінарі для керівників місцевих органів управління освітою “Організація навчання дітей із особливими освітніми потребами у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів” у м. Чугуїв. У заході взяли участь начальники відділів/управлінь освіти усіх районів Харківської області та міст обласного підпорядкування, а також чотирьох новостворених громад.
На семінарі були висвітлені законодавчі зміни щодо забезпечення організації навчання дітей з особливими освітніми потребами, а також представлено успішні практики запровадження інклюзивної освіти в Україні.
Наукова співробітниця ХІСД Mariia Kolokolova озвучила візію Інституту щодо питань інклюзії, наголосивши на важливості вивчення і врахування індивідуальних потреб кожної дитини у здобутті освіти. «Освітні полуги не повинні бути відірвані від соціальних. Якщо дитині для повноцінного розвитку і навчання необхідний безбар’єрний доступ до школи, чи то реабілітація або допомога психолога, реабілітога чи інша підтримка, то це має бути їй забезпечено. Створення інклюзивних класів – це дуже важливий, але тільки перший крок складного процесу запровадження інклюзивної освіти. Ми маємо прагнути створення рівних умов до навчання у будь-якому класі і в будь-якій школі. Крім того, важливу роль у досягненні цієї мети повинна відігравати громада, щоб дитина зростала у толерантному соціальному оточенні і не відчувала себе ізольованою та стигматизованою» – зазначила М. Колоколова.
Тема підвищення якості соціальних послуг в Україні є однією з пріоритетних для ХІСД. Вже другий рік Інститут реалізує проект “Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг”, за фінансування ЄС, підтримуючи системний розвиток соціальної сфери у м. Чугуїв Харківської області.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30