ХІСД знову підняв тему мінімальних стандартів перебування клієнтів в інтернатах України

14-17 листопада 2016 року Харківський інститут соціальних досліджень провів 2 тренінги для директорів стаціонарних закладів системи соціального захисту в Україні. Були запрошені директори геріатричних пансіонатів, будинків-інтернатів та стаціонарних відділень територіальних центрів з різних областей. Ключовою темою заходів стали мінімальні стандарти перебування клієнтів в інтернатній системі країни.

Андрій Черноусов, провідний експерт ХІСД, під час свого виступу акцентував увагу учасників на необхідності незалежного моніторингу таких закладів, адже саме погляд зі сторони дає можливість побачити системні проблеми у роботі персоналу, проведенні реабілітації і наданні медичних послуг, організації побуту клієнтів тощо.
Ганна Левкіна, експерт ХІСД з питань соціального захисту населення, порушила це питання в розрізі реформування соціальної сфери в Україні, яке відбувається наразі. За словами експерта, важливим є розуміння процесів формування конкурентного ринку надання соціальних послуг громадянам, які цього потребують. «Поява приватних пансіонатів для людей похилого віку свідчить про те, що такий запит є і люди готові платити за якість. Створення можливостей для розвитку цього бізнесу призведе до того, що більшість державних інтернатів стануть не конкурентоспроможними. І тому адміністрації закладів мають вже зараз підтягувати стандарти свого обслуговування до відповідних норм», – зазначила Ганна Левкіна.

Актуальною темою на тренінгах стала проблема професійного вигорання персоналу стаціонарних установ. Денис Кобзін, директор ХІСД і психолог за освітою, на прикладі результатів тестування самих учасників показав, наскільки поширеним є це явище. Директори розібрали ознаки появи професійного вигорання, його причини та наслідки.

Під час тренінгів було організовано два візити – до Одеського геріатричного будинку-інтернату та до Одеського дитячого будинку-інтернату. Керівники інтернатів та терцентрів з інших регіонів змогли обмінятися досвідом та подивитися на роботу своїх колег в Одесі.
Харківський інститут соціальних досліджень висловлює подяку Координатору Проектів ОБСЄ в Україні за фінансову підтримку заходів та Уповноваженому ВРУ з прав людини за співпрацю у цьому напрямку.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30