“Місцеві ініціативи – тривалі рішення”: тема внутрішнього переміщення продовжує бути актуальною

Діяльність у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб є однією з ключових напрямків роботи ХІСД вже 7 рік поспіль. Завдяки запрошенню проєкту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» ми вкотре змогли взяти участь і поділитися власними наробками у літній школі проєкту. Захід проходив з 27 по 29 липня у м. Одеса.

На школі були присутні представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, представники місцевих громад, де є внутрішньо переміщені особи, працівники соціальних установ, громадські діячі, які займаються темою внутрішнього переміщення в Україні.

Від ХІСД захід відвідала Ксенія Корєнєва, спеціалістка з питань проведення масових опитувань. На окремій тематичній сесії вона розібрала з учасниками техніки ефективного збору даних на місцевому рівні та представила методики Інституту з оцінювання потреб внутрішньо переміщених осіб.

Головним досягненням заходу стали підготовлені проєкти спільних робочих планів із громадами з різних областей, які в тому числі, активно включили у них дослідження потреб ВПО, як перший етап ефективного розподілу ресурсів у сфері інтеграції переселенців на місцях.  Сподіваємося, що згодом подібне оцінювання потреб стане регулярним не тільки по відношенню до ВПО, а і до всього населення громад.

Ознайомитися з методичним посібником щодо проведення такого дослідження можна тут.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30