Моніторинговий візит до Комарівського дитячого будинку-інтернату

13 липня 2011 р. співробітники ХМГО «Харківський інститут соціальних досліджень» за підтримки заступника Голови Харківської обласної державної адміністрації І. М. Шурми та Головного управління праці та соціального захисту населення відвідали Комарівський дитячий будинок-інтернат (Харківський район Харківської області).
Комарівський дитячий будинок-інтернат було засновано у 1965 році як заклад І-ІІ профілю, тобто для здібних до навчання дітей, у 1987 році цей заклад перепрофілювали у дитячий будинок-інтернат III-IV профілю, і тепер тут утримуються діти з вадами фізичного та/або розумового розвитку та психічними розладами (III профіль – діти з глибокою розумовою відсталістю, які можуть самостійно пересуватись і не можуть самостійно обслуговуватись; IV профіль – діти різного ступеня розумової відсталості, які мають складні фізичні вади, не можуть самостійно пересуватись та самообслуговуватись). Усього у будинку існують три відділення: діти до 18 років, які пересуваються самі; до 18 років лежачі та ті, хто погано пересувається; молодіжне відділення (від 18 до 35 років). На сьогодні у будинку перебувають 110 осіб.
У рамках візиту монітори поспілкувалися з директором, працівниками та з підопічними закладу. За словами працівників, основною проблемою будинку-інтернату є недофінансування, що особливо гостро торкається медичної сфери – лікування підопічних ускладнене браком коштів на необхідні медикаменти для покращення їхнього фізичного та психічного стану. Також у ході візиту було звернено увагу на відсутність спеціального обладнання для людей з особливими потребами (пандусів, поручнів тощо), яке є вкрай необхідним для нормального перебування підопічних і роботи персоналу. Крім того, актуальною є потреба у підвищенні кваліфікації персоналу закладу та налагодження більш тісних та постійних професійних контактів із колегами, що працюють у таких же установах по всій країні.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30