Моніторинговий візит до стаціонарного відділення Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

17 липня співробітники Харківського інституту соціальних досліджень разом із Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юрієм Бєлоусовим відвідали стаціонарне відділення Баришівського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Це заклад соціального захисту, розрахований на постійне або тимчасове проживання одиноких громадян похилого віку, інвалідів, які досягли 18 років та хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як 4 місяці). Наразі в закладі постійно перебуває 41 підопічний, 14 з яких є людьми з особливими потребами.
Відвідане відділення знаходиться у с. Перемога у 18 км. від смт. Баришівка в Київській області. Вдалим збігом є те, що на території закладу знаходиться амбулаторія сімейного лікаря, а отже підопічні можуть розраховувати на швидку кваліфіковану медичну допомогу з боку різних спеціалістів. Гарним є й те, що більша частина персоналу є колишніми працівниками медичних закладів, а отже, мають навички та неабиякий досвід роботи з людьми, які потребують сторонньої допомоги. Разом з тим в закладі не приділяється жодної уваги реабілітації та організації дозвілля підопічних. Немає посад ані реабілітолога, ані психолога, ані культпрацівника. Повсякденне життя людей у відділенні проходить біля телевізорів або на лавках поблизу житлового корпусу. Ще гірше є ситуація із лежачими підопічними, які вимушені проводити весь день у кімнатах, які через застарілість будівель (житлове приміщення побудоване у 1967 році) та відсутність адекватного фінансування потребують капітального ремонту. Важливими в такій ситуації є підтримка та допомога у вирішенні потреб закладу з боку громадськості. За словами директора територіального центру, вже більше 20 років існує тісна взаємодія із місцевою громадою, заклад відвідують також Червоний Хрест, місцеві громадські організації, час від часу творчі колективи області. Проте зазначимо, що для адекватного утримання підопічних цього замало, необхідно, щоб держава звернула увагу на потреби людей, які вимушені перебувати там до кінця свого життя, та вжила заходи для їх задоволення.

Моніторинговий візит став можливим за підтримки МФ “Відродження”.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30