Робоча зустріч з питань просування НПМ в Україні

18 липня 2012 року в офісі Уповноваженого ВР з прав людини відбулася робоча зустріч Представника Уповноваженого з питань НПМ Бєлоусова Ю.Л. з представниками громадських організацій, які зацікавлені у найшвидшому створенні національного превентивного механізму з питань попередження катувань в Україні. На зустрічі були присутні: Роман Романов, Василина Яворська, Людмила Клочко, Світлана Щербань, Андрій Черноусов, Олег Мартиненко та Вадим Пивоваров.
В ході зустрічі були обговорення питання щодо можливості залучення якнайбільшого кола громадських активістів до моніторингової діяльності місць несвободи. Однією з ключових проблем на шляху реалізації НПМ стає прийняття закону про діяльність НПМ в Україні. За умов його відсутності необхідно «обкатати» майбутні механізми взаємодії органів держави, які у своєму підпорядкуванні мають місця несвободи із моніторами, які будуть систематично відвідувати такі місця.
Одним з прийнятних форм взаємодії наразі є створення експертної ради при Уповноваженому з питань реалізації НПМ в Україні. Така рада сприяла б налагодження контактів з міністерствами та відомствами, визначила стратегію розвитку НПМ, на перших етапах дозволила б легалізувати моніторів та просувати рекомендації за результатами таких візитів.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30