На Київщині відбувся семінар для журналістів про місця несвободи

23-24 листопада 2013 року у с. Глібовка поблизу Києва пройшов інформаційний семінар для журналістів «Голоси з-за зачинених дверей: особливості висвітлення проблематики дотримання прав людини у місцях несвободи».
Це вже другий такий захід для представників ЗМІ (перший пройшов в Криму у жовтні), організований Центром інформації про права людини разом із Асоціацією незалежних моніторів місць несвободи та Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».
Учасниками семінару стали 19 журналістів, серед яких співробітники і фрілансери телеканалу «Інтер», ТРК «Україна», агентства УНІАН, журналу National Geographic Україна та інших.
Відкриваючи захід, голова Асоціації незалежних моніторів Андрій Черноусов повідомив, що в Україні близько шести тисяч місць несвободи. Це колонії, СІЗО, психіатричні заклади, дитячі будинки-інтернати, пансіонати для людей похилого віку та людей з інвалідністю, пункти тимчасового розміщення біженців, соціально-реабілітаційні центри, військові частини тощо. Експерт розкрив особливості та підвідомчість різних типів місць несвободи.
За словами директора Харківського інституту соціальних досліджень Дениса Кобзіна, раніше ці місця були закриті для громадського контролю, однак з 2012 року завдяки початку роботи національного превентивного механізму (НПМ) представники Омбудсмана і громадськості отримали право без попередження відвідувати ці місця. Денис Кобзін розповів про суть НПМ та особливості розвитку і становлення цього механізму в Україні.
Директор програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов зупинився на основних проблемах із дотриманням прав людини в місцях несвободи, а також розказав, як і які права людини допомагає захистити НПМ.
Керівник проектів з питань захисту дітей ЮНІСЕФ-Україна Руслана Сірман підготувала для журналістів спеціальну презентацію «Діти у місцях несвободи» і навела приклади основних порушень прав дітей, які знаходяться у подібних закладах.
Також на семінарі йшлося про журналістську етику у висвітленні проблематики місць несвободи, а також ризики і можливості для журналістів, які бажають стати моніторами.
«Завдяки початку роботи НПМ суспільство стало для себе «відкривати» по-новому місця несвободи. У зв’язку з цим ще більш важливою стала роль ЗМІ. Саме через підвищення інформованості громадськості про проблеми в місцях несвободи і сприяння широкому діалогу про існуючі ризики для порушення прав людини можна змінювати життя мільйона людей, які знаходяться там», – заявила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30