Налагоджена співпраця з Міністерством соціальної політики України щодо забезпечення належних умов утримання в інтернатах

26-29 жовтня Харківський інститут соціальних досліджень у співпраці з Департаментом з питань реалізації НПМ офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини провели 2 тренінги, присвячені обговоренню забезпечення прав людини в інтернатних закладах України. У навчальних заходах взяли участь представники системи соціальних послуг – директори психоневрологічних інтернатів, геріатричних пансіонатів, дитячих будинків-інтернатів, працівники Міністерства соціальної політики України та Департаментів соціального захисту населення в областях.
Перший день тренінгів розпочали презентації провідного експерта ХІСД, Андрія Черноусова, про становлення національного превентивного механізму в Україні та міжнародні зобов’язання нашої держави згідно з ОРСАТ. Експерт детально розібрав поняття «місць несвободи», представив результати інвентаризації таких місць в Україні та детально розповів про функції та завдання української моделі НПМ.
Світлана Щербань, науковий співробітник ХІСД, розказала як відбуваються візити у місця несвободи та які методи сбіру інформації використовуються моніторинговими групами НПМ.

Олена Темченко, заступник керівника Департаменту з питань реалізації НПМ, обговорила з учасниками міжнародні та національні нормативно-правові акти у сфері надання психіатричної допомоги підопічним та вихованцям інтернатних установ.
Ірина Сергієнко, заступник завідувача відділу з питань попередження неналежного поводження в діяльності установ освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення Департаменту НПМ, детально розібрала застосування міжнародних та національних стандартів в діяльності закладів системи соціального захисту населення.
Другий день тренінгів було присвячено результатам моніторингу НПМ у місцях несвободи соціальної сфери та типовим проблемам інтернатних установ в Україні. Окремо були обговорені відвідування установ зони АТО та непростої ситуації з евакуацією звідси людей та персоналу.

І учасники, і організатори заходів відмітили дійсно продуктивно роботу протягом цих днів, результати якої будуть використані для подальшої співпраці та налагодження взаємовідносин в рамках моніторингу національного превентивного механізму в Україні.
Висловлюємо щиру подяку Координатору проектів ОБСЕ в Україні за фінансову підтримку заходів.

 

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30