Напрацьовані рекомендації щодо реформування системи соціального обслуговування людей з інвалідністю

Вчора, 7 липня 2017 року Харківський інститут соціальних досліджень взяв участь у стратегічному круглому столі з адвокації дітей та дорослих в інтернатах України. Захід було організовано Міжнародною організацією захисту прав людей з інвалідністю Disability Rights International (DRI) .
Ерік Метьюз, заступник директора DRI, коротко представив звіт організації «Немає шляху додому. Експлуатація та насильство над дітьми в сиротинцях України». В основу звіту були покладені результати моніторингу та розслідування багатьох випадків порушень прав людини в інтернатних закладах упродовж 3 років. Були виявлені жахливі випадки фізичного та сексуального насильства, примусових абортів , експлуатації праці, торгівлі з метою проституції, продажу на органи тощо, яким піддавались дорослі та діти, які є клієнтами таких установ.
На заході були присутні як представники громадських організацій (зокрема ХІСД, Світло надії, УГСПЛ, Асоціація незрячих юристів тощо), так і представники різноманітних волонтерських рухів, які займаються захистом прав людей з інвалідністю.
Метою круглого столу було вироблення конкретних нагальних рекомендацій як для державних органів, так і для міжнародних організацій, які можуть сприяти виконанню зобов’язань України відповідно до міжнародного права у сфері реформування системи соціальних послуг для людей з особливими потребами. Зокрема, учасники заходу акцентували увагу на забезпеченні повної соціальної інклюзії таких людей і скороченні та поступовому закритті інтернатних закладів в Україні. Андрій Черноусовпровідний експерт ХІСД, зазначив, що при цьому важливим є паралельний процес створення ефективної моделі надання соціальних послуг у громаді, щоб клієнти мали можливість отримувати все різноманіття видів соціального супроводу поза межами інтернатної системи. «Державні органи взагалі не проводять оцінку потреб у соціальних послугах на місцях. Наразі є інтернати, територіальні центри, перелік видів діяльності яких регламентовано «зверху» Міністерством. При будь-яке реформування системи соціального захисту населення повинно починатися із моніторингу та оцінювання того, що необхідно самим клієнтам. Саме такий проект сьогодні реалізується Харківським інститутом соціальних досліджень у Чугуєві», – зазначив експерт ХІСД.
За результатами зустрічі учасниками були напрацьовані рекомендації, які найближчим чином будуть поширені серед державних органів, міжнародних організацій та широкого кола громадськості.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30