Навчання для учасників системи надання соціальних послуг: права людини і налагодження партнерства

29-30 вересня пройшла серія навчальних заходів для представників системи соціальних послуг міста Чугуїв. Харківський інститут соціальних досліджень продовжує навчати провайдерів послуг, а також місцеві громадські організації відповідно до тих запитів, які були виявлені Інститутом у ході соціологічного дослідження, проведеного у місті. Це другий етап проекту «Посилення ролі місцевих громад у прийнятті рішень щодо надання соціальних послуг» за підтримки Європейської Комісії, головним завданням якого є забезпечити якісні послуги шляхом покращення практики та управлінської діяльності фахівців зазначеної сфери.

Перший тренінг стосувався теми розвитку партнерських стосунків між всіма учасниками системи соціальних послуг. Проводив захід експерт з Великобританії Роберт Мілн, який має величезний досвід роботи у покращенні якості надання таких послуг і організації співробітництва заради належного вирішення питань соціального захисту населення. Учасники розбирали поняття партнерства, його переваги і шляхи застосування, вчилися шукати партнерів при здійсненні своєї діяльності.

Другий тренінг було присвячено дотриманню прав людини в системі соціального захисту населення. Співробітники ХІСД провели загальний огляд щодо основних прав людини та їхнього змісту. Андрій Черноусов детально розказав про стандарти надання соціальних послуг. Окрему увагу було приділено правам психічно хворих осіб і необхідності інклюзивного підходу до надання допомоги таким клієнтам. Світлана Щербань окреслила методи моніторингу прав людини в рамках роботи соціальних центрів і служб. Марія Колоколова розібрала з учасниками необхідність деінституціалізації соціального обслуговування на прикладі досвіду соціальної роботи в інших країнах.

Учасники відмітили, що надання таких знань дозволяє значно підвищити якість надання соціальних послуг населенню і бути більш ефективними при плануванні майбутньої діяльності, особливо в умовах децентралізації сфери соціального захисту населення.
Також 1 жовтня розпочалася робота над створенням стратегії розвитку системи соціальних послуг м. Чугуєва за професійного модерування від Татьяни Чернецької. Надавачі соціальних послуг та громадські активісти працювали над власним бачення реформування цієї сфери. Найближчим часом ця робота буде продовжена.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30