Поліцейським про права затриманих – ця тема тренінгів завжди актуальна!

Харківський інститут соціальних досліджень провів 2 тренінги для працівників МВС з 3 по 6 жовтня 2016 року у м. Львів. На заході були присутні як представники підрозділів організації діяльності ІТТ головних управлінь Національної поліції, так і регіональні представники відділу уповноважених Голови Управління захисту прав людини з різних областей.
Головною темою тренінгів були стандарти та гарантії захисту прав затриманих та обов’язки працівників поліції в світлі діяльності національного превентивного механізму. Як завжди, учасники дуже жваво реагували на дані щодо масштабів жорстокого поводження і процесів реформування органів внутрішніх справ.

Проте найбільш гострою для обговорення стала тема прав самих працівників поліції. Найбільш болючими питаннями були названі і заробітна плата, і соціальний захист, і матеріальне оснащення роботи поліцейських. Разом з тим у світлі останніх подій частина учасників активно наполягала на важливості приділення уваги передусім захисту прав поліції при взаємодії з правопорушниками. Команда ХІСД та УЗПЛ дійшли згоди, що без дотримання прав самих поліцейських не варто очікувати і дотримання прав затриманих.

В цілому ми отримали дуже позитивні відгуки на навчальні заходи. Працівники поліції зазначали, що таких тренінгів має бути більше. «Поки що йде реформування і поліцейські вірять у зміни, це треба використовувати. Головне не треба зупинятися, а постійно обговорювати болючі проблеми. Дякуємо, що ви це робите. Продовжуйте, будь ласка. Таких заходів багато не буває», – зазначив один з учасників. Також у якості побажань були названі ознайомлення із зарубіжним досвідом роботи поліції, запрошення на такі навчання начальників поліцейських управлінь і відділків та більша тривалість заходів для можливості обговорення між учасниками практичних моментів у роботі.
Заходи організовано за підтримки Координатора Проектів ОБСЄ в Україні та у співпраці із Управлінням забезпечення прав людини НП України.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30