Організація надання соціальних послуг у громадах потребує системних змін

В м. Чугуїв Харківської області триває проект «Підтримка реформи децентралізації в Україні».
Основна мета Проекту – розробка принципу фінансування закладів соціального обслуговування, який сприятиме підвищенню якості соціальних послуг, раціональному та ефективному використанню коштів місцевих бюджетів .
Реалізація Проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні та активній позиції Чугуївської міської ради.
Сьогодні комунальні заклади соціальної підтримки при формуванні бюджетів можуть розраховувати лише на покриття «захищених статей» витрат (видатків на комунальні послуги та заробітну плату персоналу). Кількість та якість соціальних послуг не впливають на обсяги бюджетного фінансування закладів соціального обслуговування. Існуючий принцип формування бюджету не стимулює заклади до розвитку послуг та впровадження інноваційних форм роботи.
За наявності обмеженого фінансового ресурсу, при розрахунках витрат на утримання соціальних закладів, необхідно враховувати їх ефективність та користь для громади.
Аналізуючи діяльність та обсяги фінансування установ соціального обслуговування учасники Проекту дійшли висновку, що змін потребує не лише принцип фінансування та розподілу видатків. В організації соціального обслуговування необхідні системні структурні зміни.
Удосконалення потребує:
– адміністрування системи соціального обслуговування на рівні громади;
– структура комунальних закладів та установ, що надають соціальні послуги;
– ринок соціальних послуг та конкурентний розподіл бюджетного фінансування за активної участі недержавних провайдерів соціальних послуг;
– організація процесу визначення права на соціальне обслуговування та визначення обсягів гарантованої соціальної підтримки;
Дослідницька робота ГО «Харківський інститут соціальних досліджень» в рамках проекту спрямувала зусилля не лише на виявлення проблем та складнощів у системі соціального обслуговування, але і запропонувала шляхи удосконалення організації процесу надання соціальних послуг.
Результати аналізу діяльності провайдерів соціальних послуг та організації соціального обслуговування обговорені з керівниками Чугуївської міської ради, управління соціального захисту населення, місцевих провайдерів соціальних послуг, фахівцями системи соціального захисту населення та представниками громадських організацій, що опікуються людьми похилого віку та людьми з інвалідністю.
Ініціативи Проекту підтримані Чугуївським міським головою Галиною Мінаєвою, керівниками комунальних установ соціальної сфери, що ще раз підкреслює готовність органів місцевого самоврядування до реформ та позитивних змін в інтересах громади.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30