Парламентські слухання «Про реформування системи органів Міністерства внутрішніх справ України і впровадження європейських стандартів»

Представники ХІСД на запрошення Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності взяли участь у парламентських слуханнях «Про реформування системи органів Міністерства внутрішніх справ України і впровадження європейських стандартів», в яких взяли участь Голова Верховної Ради України В. Литвин, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Н. Крапачова, Міністр внутрішніх справ України А. Могильов, народні депутати, представники МВС України, представники міжнародних та неурядових організацій, журналісти.
За словами керівника парламенту, до цього питання нині є «підвищений суспільний інтерес, втім як і в цілому до правоохоронної системи України», «до цього аспекту нашого життя приділена увага і керівництва держави». В.Литвин зазначив, що ініціатива МВС України щодо проведення таких слухань також є наочним підтвердженням бачення і розуміння ситуації, проблем і необхідності здійснення кроків, які мають підтримуватись і забезпечуватись Верховною Радою і урядом. При цьому Голова Верховної Ради висловив думку, що цю тему потрібно розглядати і у контексті реалізації адміністративної реформи, якій має бути надано «загальноприйнятих цивілізаційних рис. Головне і визначальне питання – це права людини, наскільки вона почуває себе захищеною, упевненою, – наголосив В.Литвин. – Ми повинні все робити для того, щоб люди не тільки зверталися у складних життєвих ситуаціях до міліції, а й водночас не боялися правоохоронної системи. Вбачали насамперед в ній захист, допомогу».
Міністр внутрішніх справ України А. Могильов наголосив на скрутному фінансовому становищі системи, а також підкреслив, що попри всі негаразди МВС крокує у бік реформування: скорочує ВНЗи, реорганізовує ДАІ, зменшує центральний апарат Міністерства тощо.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності В. Швець неодноразово згадував дані моніторингового дослідження ХІСД «Моніторинг незаконного насильства в міліції 2009-2011».
В цілому слухання звелися до того, що аби мати кращу міліцію – треба виділяти по 20 млрд. грн. з бюджету щорічно. На нашу думку, це є хибний шлях, тому що тільки збільшення фінансування не «вилікує» такі хронічні хвороби МВС як катування, корупція та гонитва за показниками.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30