Попереднє обговорення результатів дослідження “Потреби та задоволеність правосуддям в Україні – 2015”

5-6 жовтня 2015 року у Києві відбулося попереднє обговорення результатів національного дослідження «Потреби та задоволеність правосуддям в Україні 2015». У обговоренні взяли участь: начальник Головного Департаменту правової політики Адміністрації Президента України К. Красовський, заступник Генерального Прокурора України В. Касько, Суддя Верховного Суду України О. Потильчак, представники ГО «Центр інформації про права людини», Реанімаційного пакету реформ, Центру політико – правових досліджень, Харківської правозахисної групи, Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в правоохоронній діяльності, представники ПРООН, посольств та інших учасників процесу реформування сектору юстиції в Україні.
Дослідження було проведено протягом липня – серпня 2015 спільними зусиллями Гаазького Інститут Інтернаціоналізації Права (Нідерланди) та Харківського інституту соціальних досліджень за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. Опитування проводилося в усіх регіонах України за виключенням Криму та окупованих районів Донецької та Луганської областей. Загальна вибірка склала 6000 респондентів. Додатково за спеціальною вибіркою було опитано 500 вимушено переміщених осіб в усіх регіонах України.
Головною відмінною та інновативністю підходу дослідження стало клієнт орієнтованість системи органів правосуддя та її зрозумілість та доступність для споживача – громадянина. Так, приблизно 54% громадян України протягом останніх 4 років мали правові проблеми. 56% вдавалися до окремих кроків щодо їх вирішення. Головними агентами надання правової інформації і консультації громадян було визначено органи місцевого самоврядування та міліцію. Варто відзначити, що лише 2,8% правових проблем громадян вирішуються судами в Україні.
Дослідження відкриває нові можливості для реформування системи правосуддя, у широкому розумінні цього терміну, в Україні та підказує, що система кримінальної юстиції, якою зараз опікуються багато донорів та інституції є лише невеличкою частинкою айсбергу, який називається «Правовоі проблеми населення».
На прикінці листопада цього року планується презентація фінального звіту за дослідженням.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30