Робоча зустріч із Департаментом соціального захисту населення Запорізької ОДА

20 лютого 2014 року Харківський інститут соціальних досліджень провів зустріч з директорами інтернатних закладів і співробітниками Департаменту соціального захисту Запорізької обласної державної адміністрації. Під час заходу обговорювалася діяльність національного превентивного механізму в Україні, а також мінімальні стандарти утримання клієнтів в установах соціального захисту.
Розпочав зустріч директор Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації Ігор Мещан, який зазначив, що співпраця з громадськими організаціями є доброю практикою Департаменту, яка приносить користь і допомагає вирішенню актуальних проблем соціально незахищених верств населення.
Галина Гончаренко, заступниця директора Департаменту також зазначила, що організована зустріч є особливо актуальною в умовах реформування системи надання соціальних послуг в Україні і є можливістю напрацювати спільне бачення впровадження цих ініціатив у діяльність інтернатних установ в Україні.
Андрій Черноусов, провідний експерт Харківського інституту соціальних досліджень, розповів про становлення і діяльність національного превентивного механізму в Україні та відповів на питання директорів щодо реалізації візитів у місця несвободи. Експерт презентував структуру Департаменту з питань реалізації НПМ при Уповноваженому ВР України та окреслив результати моніторингу установ соціального захисту за минулий рік.
Володимир Павленко, регіональний координатор зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого ВР України, поділився власною оцінкою моніторингу інтернатних установ у Запорізькій області, а також окреслив коло проблемних питань щодо функціонування інтернатів системи соціального захисту в регіоні.
Окремою темою зустрічі було обговорення мінімальних стандартів утримання клієнтів в установах Міністерства соціальної політики України. Наразі такі стандарти розробляються Харківським інститутом соціальних досліджень у співпраці з Асоціацією незалежних моніторів місць несвободи. Розроблені стандарти повинні стати ефективною допомогою для моніторів НПМ під час візитів у місця несвободи і джерелом оцінки результатів відвідування закладів соціального захисту в Україні.

Зустріч організовано за підтримки ПРООН в Україні.

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30