Робоча зустріч з питань дотримання прав дітей у Краматорську

31 травня 2016 року представники ХІСД у м. Краматорськ взяли участь у робочій зустрічі із заступником голови Донецької обласної державної адміністрації Ігорем Стокозом та керівниками обласних служб у справах дітей, освіти і науки, охорони здоров’я, а також обласного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді за участі Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної та Керівником ЮНІСЕФ – Харків Романом Шейко.
Під час зустрічі обговорювалися питання попередніх результатів моніторингових візитів до шкіл – інтернатів, прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу Донецької області, де перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Серед питань, які потребують першочергового вирішення, – безпека перебування дітей, організація належних умов їх проживання та утримання, поновлення документів, медичне забезпечення, а також забезпечення належного рівня освіти та підтримка зв’язків з родинами.
Окремим питанням час зустрічі була положення дітей у санаторно-оздоровчому центру соціальної реабілітації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, «Смарагдове місто» (с. Соснове, Краснолиманського району), оскільки там з початку проведення антитерористичної операції зосереджена найбільша кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, переміщених із закладів, які знаходяться на непідконтрольній українській владі території. Зокрема, йшла мова про переповненість кімнат де перебувають діти (в окремих кімнатах розміщено по 6 вихованців), забезпечення роздільного перебування хлопчиків та дівчат, організації дозвілля, навчання тощо.
Також обговорювалися проблемні питання, які стосуються прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу: поновлення виплат, пошук житла, вимушена зміна місця навчання дітей тощо.
За результатами зустрічі були прийняті рішення щодо необхідності координації зусиль всіх структур області для покращення ситуації щодо соціального захисту дітей, проведення заходів для працівників дитячих установ, які допоможуть їм у подальшому працювати з дітьми, які були свідками збройного конфлікту та потребують психологічної допомоги. Також керівництво ОВЦА погодилося на повторне відвідування табору восені 2016 року з метою відстеження динаміки ситуації з дітьми.

Моніторинг здійснюється спільно з Уповноваженим ВР України з прав людини за фінансової підтримки ЮНІСЕФ – Україна.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30