Соціальні послуги на рівні громади

5-6 липня 2018 року фахівчиня з соціальних послуг ГО «Харківський інститут соціальних досліджень» Анна Левкіна взяла участь у семінарі з питань надання соціальних послуг, який відбувся у м. Бердянськ Запорізької області. Захід організовано Департаментом соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації у співпраці з проектом німецької федеральної компанії GIZ GmbH «Підтримка українських територіальних громад до прийняття ВПО» за фінансового сприяння Запорізької обласної організації Профспілки працівників соціальної сфери України.
Семінар організовано для керівників територіальних центрів соціального обслуговування, представників об’єднаних територіальних громад, відповідальних за організацію надання соціальних послуг .
Сьогодні сфера соціальних послуг Запорізької області є однією з найрозвинутіших в Україні. Крім традиційних провайдерів соціальних послуг, таких як територіальні центри соціального обслуговування, будинки-інтернати та центри соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді в області функціонують центри та відділення соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю, центри професійної реабілітації осіб з інвалідністю, центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, комплексні центри надання соціальних послуг інші установи.
Отже не дивно, що така активна громада є лідером реформи децентралізації органів державної влади. Сьогодні на території області відбулися вибори у 47 ОТГ.
Досвід новостворених громад свідчить про те, що дуже важливим є розуміння депутатами місцевих рад необхідності розвитку системи соціальної підтримки вразливих мешканців, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують допомоги.
Під час проведення заходу були розглянуті актуальні питання організації соціальних послуг в умовах децентралізації: виконання власних повноважень об’єднаних територіальних громад у сфері соціального захисту населення, особливості надання інноваційних соціальних послуг відповідно до потреб громади, виявлення та профілактика професійного вигорання працівників та проведення супервізії в закладах та установах соціального обслуговування.
Учасники мали можливість поділитися успіхами та складнощами практичної роботи в умовах реформування органів державної влади.
Позитивним досвідом поділились керівники комунальних установ області: Запорізького обласного центру професійної реабілітації інвалідів, Центру соціальних послуг Веселівської селищної ради та Центру соціальних послуг Смирновської сільської ради, Територіального центру соціального обслуговування Мелітопольської міської ради, Територіального центру соціального обслуговування Михайлівської районної ради
Директор КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Запорізької міської ради Марина Геннадіївна Буренос розповіла присутнім про реалізацію на базі терцентру проекту «Рівень компетентності соціального робітника – якісне соціальна послуга».
Спільно з експертом ГО «Харківський інститут соціальних досліджень» Ганною Левкіною учасники семінару обговорювали сучасні тенденції розвитку

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30