Ставлення до епідемії ковід 19 та вакцинації: результати опитування

Негативне ставлення до вакцинації є поширеним в тій чи іншій мірі в кожній країні світу. Цьому сприяють і релігійні міркування, і випадки погіршення стану здоров’я після щеплення, і свідома фальсифікація даних щодо вакцин, і навіть віра у теорії змов, коли під препаратом, що вводиться як превентивний засіб проти хвороби, підозрюють дещо, що буде в подальшому керувати людиною (чіпи, наркотики тощо). Винахід вакцин прискорив потребу в інформації щодо бажання людей зробити щеплення проти ковід19 та ключових побоювань у цій сфері.

Дане опитування орієнтоване передусім на освітлення інформації щодо ставлення населення України до епідемії та засобів боротьби із нею, в тому числі за допомогою масової вакцинації. Окремо досліджені ключові джерела інформації щодо вакцинації; готовність вакцинуватися від ковід 19; готовність платити за вакцини; довіра до вакцин різних виробників; фактори, які можуть сприяти/заважати бажанню вакцинуватися тощо.

Завантажити звіт за результатами опитування

Опитування проводилося з 13 по 23 грудня 2020 року методом Computer-Assisted Personal Interviews (CAPI). Було проведено 1500 face-to-face інтерв’ю за допомогою випадкової вибірки в населених пунктах різного розміру, що презентували 5 макрорегіонів України (Схід, Захід, Південь, Північ, Центр).

Опитування проведене Харківським інститутом соціальних досліджень на замовлення Лабораторії журналістики суспільного інтересу за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

khisr.media@gmail.com
+38 (057) 754 80 94
+38 (097) 104 38 02