Ставлення до епідемії ковід 19 та вакцинації: результати опитування

Негативне ставлення до вакцинації є поширеним в тій чи іншій мірі в кожній країні світу. Цьому сприяють і релігійні міркування, і випадки погіршення стану здоров’я після щеплення, і свідома фальсифікація даних щодо вакцин, і навіть віра у теорії змов, коли під препаратом, що вводиться як превентивний засіб проти хвороби, підозрюють дещо, що буде в подальшому керувати людиною (чіпи, наркотики тощо). Винахід вакцин прискорив потребу в інформації щодо бажання людей зробити щеплення проти ковід19 та ключових побоювань у цій сфері.

Дане опитування орієнтоване передусім на освітлення інформації щодо ставлення населення України до епідемії та засобів боротьби із нею, в тому числі за допомогою масової вакцинації. Окремо досліджені ключові джерела інформації щодо вакцинації; готовність вакцинуватися від ковід 19; готовність платити за вакцини; довіра до вакцин різних виробників; фактори, які можуть сприяти/заважати бажанню вакцинуватися тощо.

Завантажити звіт за результатами опитування

Опитування проводилося з 13 по 23 грудня 2020 року методом Computer-Assisted Personal Interviews (CAPI). Було проведено 1500 face-to-face інтерв’ю за допомогою випадкової вибірки в населених пунктах різного розміру, що презентували 5 макрорегіонів України (Схід, Захід, Південь, Північ, Центр).

Опитування проведене Харківським інститутом соціальних досліджень на замовлення Лабораторії журналістики суспільного інтересу за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.

One thought on “Ставлення до епідемії ковід 19 та вакцинації: результати опитування

Залишити відповідь

testimonial-bg

Контактна інформація

Напишіть нам

Ви можете зв'язатись з нами за допомогою наступної форми

[email protected]
+38 (097) 104 38 02
+38 (099) 197 20 30